کدخبر: ۲۸۵۱۲۷ لینک کوتاه

جنیدی در حاشیه جلسه هیئت دولت خبرداد

تکذیب خروجCFTو پالرمو ازدستور کار مجمع تشخیص مصلحت

اقتصادنیوز: معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دو لایحه الحاق به معاهده‌های پالرمو و CFT همچنان در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در پاسخ به این سوال که روند بررسی لوایح چهارگانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام چگونه است، اظهار داشت: دو مورد از لوایح چهارگانه اصلاح و تصویب شد و آئین نامه این دو لایحه هم تصویب شده است.

وی ادامه داد: دو لایحه الحاق به معاهده‌های پالرمو و CFT همچنان در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد.

جنیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته CFT و پالرمو از دستور کار مجمع خارج شده است، تصریح کرد: اولاً این گفته تلویحی است و صریح نیست؛ ثانیاً اصلاً عملی نیست چرا که موضوعی که برای مجمع ارسال می‌شود، باید در زمان مشخصی به آن رسیدگی شود.

وی ادامه داد: حداکثر تا پنج ماه آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام باید به این موضوع رسیدگی کند.

معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص امکان تمدید مهلت ایران از سوی FATF خاطر نشان کرد: بر اساس دو قانونی که قبلاً تصویب شده، یعنی قانون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم قدم‌های حقوقی برقرار شده است.

وی با بیان اینکه دو لایحه مربوط به معاهدات دیگر مانده است، گفت: این احتمال وجود دارد که بار دیگر تعلیق ایران از لیست کشورهای غیر همکار را تمدید کنند و به هر حال همیشه باید این طور فرض کنیم که خطر عدم تمدید صفر نیست و این خطر اگر درصدش خیلی زیاد باشد، باید از آن دوری کنیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند