نیروهای آمریکایی در عراق افزایش نیافت

کدخبر: 285313
کاردار آمریکا در بغداد ضمن تکذیب خبر افزایش نظامیان این کشور در عراق، مدعی شد که می‌توان با ایران مستقیما تماس داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «جوی هود» کاردار سفارت ایالات متحده آمریکا در عراق ادعاهایی درباره نظامیان این کشور و جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

هود امروز پنجشنبه اخباری را که درباره افزایش شمار نظامیان تروریست آمریکایی در عراق منتشر شده است، تکذیب کرد.

وی در یک نشست خبری در بغداد مدعی شد که هدف کنونی آمریکا «فشار بیشتر برای بازداشتن ایران و کشاندن آن به میز مذاکره است».

این مسئول آمریکایی با بیان اینکه «می‌توان با ایران مستقیما تماس داشت» ادعا کرد که «از طرق دیپلماتیک و اقتصادی» می‌توان تهران را به پای میز مذاکره کشاند.

پایگاه خبری « بغداد الیوم » به نقل از هود گزارش داد که وی «از فرصت رایزنی با دولت عراق و تبادل دیدگاهها در سایه تشنج موجود در منطقه» استقبال می‌کند.

پایگاه خبری صهیونیستی «دبکا» چهارشنبه گزارش داد که «ارتش آمریکا نیروهای نظامی خود را در عراق افزایش داده است؛ به گونه‌ای که واشنگتن [تعداد] نیروهای تفنگدار خود را در دو پایگاه نظامی در عراق، دو برابر کرده است».

دبکا همچنین اعلام کرد که «نیروهای آمریکایی از اردن به دو پایگاه نظامی در عراق منتقل خواهند شد که عبارتند از پایگاه هوایی عین الاسد در شهر الانبار» و یک پایگاه در نزدیک بغداد.

این پایگاه خبری صهیونیستی در پایان ادعا کرد که نیروهای آمریکایی حاضر در این دو پایگاه نظامی به حدود 10 هزار نفر خواهد رسید.

در همین ارتباط، «کریم علیوی» عضو کمیته امنیت و دفاع در پارلمان عراق اعلام کرد که تعداد نظامیان آمریکایی در عین الاسد افزایش یافته است.

علیوی تأکید کرد که این پایگاه، پایگاه بزرگی در عراق خواهد بود و اگر تنشی که در منطقه وجود دارد، به جنگ مبدل شود، عراق از آن در امان نخواهد بود.

وی از سیاستمداران و دولت عراق نیز خواست که در راستای آرام کردن وضعیت منطقه که معلول اقدامات تنش‌زای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است، تلاش کنند.

«طه عبدالغنی» عضو شورای استانداری الانبار نیز گفت که مسئولان حاضر در این استان اطلاع دقیقی از تعداد نیروها یا تجهیزات آمریکاییها در عین الاسد ندارند.

عبدالغنی همچنین تصریح کرد که مسئولان آمریکایی حاضر در این پایگاه به مسئولان الانبار اجازه نمی‌دهند که وارد عین الاسد شوند و درباره آن نیز اطلاعاتی ارائه نمی‌کنند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما