معاون اجرایی حزب‌الله تحلیل کرد:

ناامیدی ترامپ از موضع رهبری

کدخبر: 285522
معاون رئیس شورای اجرای حزب‌الله گفت: ترامپ پیش‌بینی می‌کرد ایرانی‌ها به‌زودی به دعوت او برای گفت‌وگو تحت فشارها و تحریم‌ها تن خواهند داد ولی در نتیجه موضع قوی، ثابت و مخالف تسلیم ایران، او را دچار حیرت و ناامیدی کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ «علی دعموش»، معاون رئیس شورای اجرای حزب‌الله لبنان گفت که ایران با پاسخ خود در قبال فشارهای آمریکا «پاسخ قاطعی» به این کشور داد.

به گزارش وب‌سایت خبری النشره، شیخ دعموش جمعه (سوم خرداد) طی خطبه‌های نماز جمعه «بئر العبد» واقع در جنوب بیروت گفت که منطقه به دلیل اقدامات آمریکا شاهد تنش بزرگی است و هدف از این اقدامات این کشور فشار بر ایران و مجبور کردن آن به گفت‌وگو و تن دادن به شروط آمریکاست.

او گفت: «ولی پاسخ ایران قاطع بود و سید علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران گفتند که "نه جنگ می‌شود و نه مذاکره" که این مسئله باعث شد ترامپ در معضل بزرگی گرفتار شود».

معاون رئیس شورای اجرای حزب‌الله گفت: «ترامپ [رئیس جمهوری آمریکا] پیش‌بینی می‌کرد ایرانی‌ها به‌زودی به دعوت او برای گفت‌وگو تحت فشارها و تحریم‌ها تن خواهند داد ولی در نتیجه موضع قوی، ثابت و مخالف تسلیم ایران، او را دچار حیرت و ناامیدی کرد».

شیخ دعموش همچنین به پیروزی‌های مقاومت لبنان در مقابله با رژیم صهیونیستی و آزادسازی بخش‌هایی از خاک این کشور از دست داعش اشاره کرد و تصریح کرد اگر فداکاری‌های گسترده‌ای که مقاومت و مردم لبنان در مقابله با اشغالگر صهیونیست از خود نشان نمی‌دادند، این پیروزی‌ها محقق نمی‌شد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما