کدخبر: ۲۸۵۷۱۹ لینک کوتاه

انفجار لیون؛ تشدید تدابیر امنیتی و اعمال محدودیت برای جلیقه‌زردها

اقتصادنیوز: پس از وقوع انفجار در لیون فرانسه، راهپیمایی جلیقه زردها در برخی از خیابانها و مناطق این شهر ممنوع شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،یورونیوز نوشت: پس از اینکه دیروز جمعه و در پی انفجار یک چمدان بمب گذاری شده مقابل یک نانوایی در شهر لیون ۱۳ نفر مجروح شدند، مقامات فرانسه اعلام کردند که تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت حملۀ عصر جمعه در شهر لیون که ۱۳ زخمی برجای گذاشت را برعهده نگرفته است.

بر اساس اعلام این رسانه، پلیس همچنان در جستجوی فردی حدوداً ۳۰ ساله است که آخرین بار با پیراهن آستین بلند و شلوار کوتاه، در حالی که دوچرخه‌ای به همراه داشت، دیده شده است. پلیس می‌گوید با توجه به آنکه عامل حمله کلاه بر سر داشته و از عینک آفتابی استفاده کرده بود، شناسایی هویت او تا این لحظه ممکن نشده است.

رمی هیتز دادستان ضدتروریسم فرانسه امروز شنبه در نشست خبری که در کاخ دادگستری شهر لیون برگزار شد، گفت: شاهدان از شب گذشته تماس‌های خود را برای ارائه اطلاعات دربارۀ این حادثه آغاز کرده‌اند. تا کنون شهادت ده‌ها تن جمع‌آوری شده و کارشناسان در حال بررسی این اطلاعات و بهره‌برداری از آنها هستند.

به گفتۀ او از تمام ابزار ممکن استفاده شده است تا عامل این حمله که بنا بر تصاویر دوربین‌های مداربسته، کیسه یا بستۀ حاوی مواد انفجاری آمیخته با میخ و پیچ و مهره را مقابل یک نانوایی در یکی از خیابان‌های پر رفت و آمد مرکز شهر لیون رها کرده است، به‌سرعت دستگیر شود.

اعمال محدودیت برای راهپیمایی جلیقه‌زردهای شهر لیون

در پی حادثۀ عصر دیروز، فرماندار ناحیه رون‌-آلپ فرانسه که لیون مرکز آن است، از تشدید تدابیر امنیتی در این شهر خبر داد. اطلاعیۀ فرمانداری در حالی منتشر شد که امروز شنبه شهر لیون صحنۀ برگزاری چندین راهپیمایی بزرگ از جمله راهپیمایی هفتگیِ جلیقه زردها است.

پیش از این کریستف کاستانر وزیر کشور فرانسه از فرماندار این ناحیه خواسته بود تا برای تقویت وضعیت امنیتی بخش‌هایی از این شهر که از محل‌های پر رفت و آمد محسوب می‌شود، اقدام کند.

در اطلاعیۀ فرماندار رون‌-آلپ آمده است: امروز قرار است چند تجمع بزرگ در لیون برگزار شود و در برخی از این تجمعات هزاران نفر شرکت می‌کنند. از جمله در این روز راهپیمایی بزرگی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی برگزار می‌شود. طرفداران برقراری دموکراسی در الجزایر نیز تجمعی با عنوان برای یک الجزایر آزاد خواهند داشت و احتمالاً تجمع اعلام نشدۀ طرفداران جنبش جلیقه زردها نیز برگزار می‌شود.

به این ترتیب راهپیمایی جلیقه زردها در برخی از خیابانها و مناطق شهر لیون ممنوع شده است.

فرماندار ناحیه مذکور همچنین اعلام کرد که با توجه به احساس مسئولیتی که این نهاد در قبال جمعیت حاضر در لیون دارد، نیروهای امنیتی را در مکان‌های راهبردی و مملو از جمعیت مستقر و برنامه‌های «کنترل‌های پیشگیرانه» را در مناطق نزدیک به محل برگزاری تجمعات، همچنین در جاده‌های اصلی و فرعی اجرا خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند