کدخبر: ۲۸۶۱۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دفتر لاریجانی

اقتصادنیوز: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از برگزاری جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی در دفتر رئیس‌مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسینعلی شهریاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با اشاره به برگزاری نشست این شورا در مجلس، گفت: جلسه عصر امروز به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دفتر وی برگزار می‌شود.

وی علت برگزاری این جلسه در مجلس را عدم تشکیل جلسه از سوی رئیس‌جمهور عنوان کرد و گفت: رئیس‌جمهور در این جلسه حضور نخواهد داشت.

آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دی‌ماه سال 97 بود و پس از انتصاب سعیدرضا عاملی دبیر این شورا به‌جای مخبر دزفولی، اعضای این شورا گرد هم نیامدند. به گفته مهدی گلشنی عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی، "رئیس جمهور آن اهمیتی را که رؤسای جمهور قبلی به شورا می‌دادند نمی‌دهد."

شورای عالی انقلاب فرهنگی، در نبود رئیس‌جمهور نیز می‌تواند به کار خود ادامه دهد و با توجه به آئین‌نامه، جلسات شورای عالی با حضور اکثریت مطلق اعضای شورا و رئیس یا یکی از نواب رئیس (رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضائیه) رسمیت می‌یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند