کدخبر: ۲۸۶۴۸۱ لینک کوتاه

رئیس پنتاگون: نیروهای جدید آمریکا در قطر و عربستان مستقر می شوند

اقتصادنیوز : سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت: نیروهای اضافی اعزامی به منطقه در قطر و عربستان سعودی مستقر خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،پاتریک شاناهان که در مسیر پرواز به جاکارتا در هواپیما با خبرنگاران همراه خود گفت وگو می‌کرد، درباره ایران گفت: هنوز تغییری در سطح تهدیدهای ایران ندیده‌ایم.

هفته گذشته به دنبال نشست شورای امنیت ملی آمریکا اعلام شد؛ رئیس جمهوری این کشور با اعزام یکهزار و ۵۰۰ نیروی اضافی به منطقه موافقت کرده است که ۶۰۰ نفر آنها پیش از این در قالب نیروهای مهندسی اعزام شده بودند و قرار است ۹۰۰ نفر دیگر هم به آنها ملحق شوند.

استقرار آنها در دوحه و عربستان پس از آن اتخاذ شده است که مقامات آمریکا مدعی شدند که نیروهای این کشور در عراق می‌توانند در معرض خطر قرار گیرند.

سرپرست پنتاگون، مقایسه این اقدام با تصمیم آمریکا در جنگ با عراق را که بر پایه اطلاعات نادرست اتخاذ شد، رد کرد و ادامه داد: کاش می‌توانستم هر آنچه را که در اختیار داریم به شما اطلاع رسانی کنم اما آنچه که می‌توانم ارائه دهم، این است که اقدامات سریع ما بر اساس گزارش‌های بسیار موثق است.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا درباره آزمایش موشکی کره شمالی نیز نشان داد که موضع متفاوتی با آنچه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است، دارد.

شاناهان در این زمینه اظهار کرد: این آزمایش‌ها شامل موشک‌های کوتاه مدت بودند که ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

ترامپ گفته بود این آزمایش‌ها را نقض توافق و قطعنامه نمی‌داند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند