کدخبر: ۲۸۶۵۶۹ لینک کوتاه

سفیر روسیه در ایران: تهران در خروج از برجام احتیاط کند

اقتصادنیوز: سفیر روسیه در ایران گفته است که اگر با ادامه اقدام متقابل ایران و خروج این کشور از برجام، این توافق از بین رود، آمریکا تماما مسئول این اتفاق خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، لوانجاگاریان، سفیر روسیه در ایران در گفت‌وگویی با روزنامه روسی ایزوستیا در این باره گفت: خروج بالقوه ایران از برجام و معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای [ان.پی.تی] تأسف‌بار خواهد بود. ما در این مرحله در حال ادامه دادن به فعالیت توضیحی خود در ارتباط با ایران هستیم و به آن‌ها توصیه می‌کنیم درباره امتناع از رعایت تعهداتشان هم در توافق هسته‌ای و هم در پروتکل الحاقی حراست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی احتیاط کنند که البته تهران به صورت داوطلبانه به مقررات آن [پروتکل الحاقی] پایبندی می‌کند.

جاگاریان در ادامه تاکید کرد: با این وجود، اگر ایران تصمیم بگیرد از برجام خارج شود، مسئولیت از بین رفتن این توافق بین‌المللی تماماً به عهده آمریکا خواهد بود که به طرز فاحشی از تعهداتش تخطی کرده، از برجام خارج شد و از طریق اعمال تحریم‌های غیرقانونی و یک‌جانبه به اعمال فشار بر ایران ادامه می‌دهد.

وی افزود: هنوز برای دیپلماسی فرصتی باقی است. همراه با شرکای خود در توافق هسته‌ای تلاش خواهیم کرد تا اتفاقات در زمینه‌ای منفی پیش نروند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند