کدخبر: ۲۸۶۵۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عذرخواهی سیاستمدار بریتانیایی بابت تریاک کشیدن در ایران

روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه‌کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، استورات که در حال حاضر وزیر توسعه بین‌الملل بریتانیا است سال‌ها پیش در هنگام سفر به ایران تریاک مصرف کرده است. مصرف تریاک هم در ایران و هم در بریتانیا ممنوع است.

 استورات در مصاحبه با اسکای نیوز به غیر قانونی بودن این کار خود در ایران اذعان کرد و گفت: "اشتباه خیلی احمقانه‌ای بود که ۱۵ سال پیش مرتکب شدم. در واقع به ایران رفته بودم تا تاثیر مخرب تریاک را از نزدیک ببینم."

او گفت: "من تاثیر آن را وقتی وزیر امور زندان‌ها بودم دیده‌ام. این کار بسیار اشتباهی بود، اشتباهی احمقانه کردم."

 استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می‌کردم، اشتباه بود."

ابراز پشیمانی آقای استوارت بعد از آن صورت گرفت که او به روزنامه تلگراف گفت تریاک روی او هیچ تاثیری نداشته چون او روزی حدود ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر پیاده‌روی می‌کرده است.

او به تلگراف گفته بود: "من به آن مراسم دعوت شدم. وافور در مراسم عروسی دست به دست می‌شد. من با خودم فکر کردم که این بعدازظهر پیاده‌روی عجیبی خواهم داشت اما خانواده آن قدر فقیر بود که مقدار بسیار کمی تریاک در وافور گذاشته بودند."

 استوارت بعد از جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ به عنوان یکی از فرمانداران موقت ائتلاف در مناطقی از عراق فعالیت می‌کرد.

او از سال ۲۰۱۰ تا کنون نماینده پارلمان بریتانیا بوده و مقام‌های مختلفی بر عهده داشته است.

 استوارت بعد از اعلام خبر کناره‌گیری ترزا می، رهبر حزب محافظه‌کار و نخست وزیر بریتانیا به دلیل بحران برگزیت اعلام کرد که نامزد پست رهبری حزب می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند