کدخبر: ۲۸۶۶۹۱ لینک کوتاه

نتایج نظرسنجی روزنامه تایمز نشان داد؛

سقوط سیاسی دو حزب اصلی در افکار عمومی

اقتصادنیوز؛ نتایج نظرسنجی یوگاو برای روزنامه تایمز نشان می‌دهد، در پی بن‌بست برگزیت میزان مقبولیت حزب محافظه‌کار بریتانیا نزد افکار عمومی این کشور در بدترین وضعیت خود در طول تاریخ به سر می‌برد. عدم مقبولیت دیگر حزب اصلی انگلیس یعنی حزب کارگر نیز در یک قرن اخیر بی‌سابقه بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، اگر اکنون انتخابات پارلمانی در بریتانیا برگزار شود حزب محافظه‌کار ترزا می متحمل شکست سنگینی خواهد شد چرا که رای‌دهندگان ناراضی از بن‌بست بریگزیت، احزاب سیاسی مهم را رد می‌کنند.

3 سال نخست‌وزیری «ترزا می» به روایت تصویر

نظرسنجی یوگاو برای روزنامه تایمز نشان می‌دهد، محافظه‌کاران بریتانیا که جزو موفق‌ترین احزاب در جهان غرب شناخته می‌شوند، در رای‌گیری سراسری با کسب ۱۹ درصد در جایگاه سوم قرار می‌گیرند که پایین‌ترین میزان حمایت از زمان تاسیس آن در حدود ۲۰۰ سال پیش است.

همچنین طبق این نظرسنجی حزب کارگر، اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون بریتانیا به رهبری جرمی کوربین که برای حصول توافق بریگزیت ساده‌تر تلاش می‌کند، نیز با کسب ۱۹ درصد در جایگاه سوم و کنار حزب محافظه‌کار قرار می‌گیرد که بدترین عملکرد آن از ۱۹۱۸ است.

جرمی کوربین

مهمترین ذی‌نفعان چرخش علیه این دو حزب اصلی، احزاب سیاسی‌ای هستند که مواضع صریح در حمایت یا علیه بریگزیت داشته‌اند. به نظر می‌رسد رای‌دهندگان، محافظه‌کاران و حزب کارگر را که تلاش دارند به سبک خودشان نوعی سازش بر سر بریگزیت ایجاد کنند، کنار می‌گذارند.

این نظرسنجی نشان داد، لیبرال دموکرات‌ها که با درخواست برگزاری یک رفراندوم جدید کمپین کردند و تلاش دارند تا بریگزیت را لغو کنند، با کسب ۲۴ درصد به عنوان حزب سیاسی بزرگ در این رای‌گیری بیرون می‌آیند. حزب بزرگ بعدی "حزب بریگزیت" نایجل فاراژ با ۲۲ درصد رای خواهد بود. این در حالیست که تنها چند ماه از تشکیل این حزب می‌گذرد و این حزب حامی جدایی کامل از اتحادیه اروپاست.

برگزیت

نتایج مذکور تاکیدی بر رشد چند قطبی سیاست بریتانیاست که به ایجاد تردیدهای بیشتر دامن می‌زند. بریتانیا قرار بود ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود اما همچنان عضوی از اتحادیه اروپا مانده است و سیاستمداران هنوز بر سر چگونگی اجرای آن و زمان آن بحث دارند و حتی درباره اینکه اجرای این خروج اصلاً ضرورتی دارد یا خیر گفت‌وگو می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند