فشار خون با فشار چشم در ارتباط است؟

کدخبر: 286849
اقتصادنیوز: بیماران فشارخونی، ضایعات ته چشمی دارند و مانند دیابتی‌ها باید معاینات دوره‌ای انجام دهند، ولی این که بگوییم کسانی که دارای فشار خون بالا هستند، حتما دچار آب سیاه می‌شوند، صحیح نیست. پرفشاری خون به ته چشم آسیب می‌زند و باید کنترل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان ،در این گروه، بیمارانی هستند که در سنین ۱۵ تا ۳۰ سالگی بیماری‌های انکساری دارند که کشف نشده و بیمار مراجعه نکرده است. اغلب بیماران در این گروه قرار می‌گیرند.

شست و شوی چشم.

اما نکته دیگر درباره سلامت چشم، شست وشوی آن است. بهترین ماده شست وشو برای چشم آب تمیز است. ممکن است در برخی موارد پزشک برخی اشک‌های مصنوعی را تجویز کند؛ بنابراین هیچ ماده شیمیایی برای شست وشوی چشم توصیه نمی‌شود.

آرایش پاک کن‌ها نیز اگر در لبه مژه‌ها استفاده شود، ممکن است برای چشم آسیب رسان باشد. همچنین در برخی موارد ما ازمواد شیمیایی که در صنایع به کار می‌رود، در منزل استفاده می‌کنیم که اگر چشم در معرض آن‌ها قرار بگیرد ممکن است آسیب‌های جدی به چشم وارد شود.

بهترین راه حل در موارد آسیب رسیدن به چشم با این مواد، باز نگه داشتن چشم در زیر آب تمیز است. این درمان اولیه بسیار کاربردی‌تر از درمان‌های دیگر است. خانم‌ها بدانند هیچ ماده شیمیایی بی اثر نیست و باید در مصرف آن‌ها احتیاط کنند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید