کدخبر: ۲۸۷۰۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پلاک سفید‌ وانت‌ها به پلاک عمومی تبدیل می شود

پلاک سفید‌ وانت‌ها به پلاک عمومی تبدیل می شود

اقتصادنیوز- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به اینکه این روز‌ها از موتورسیکلت به عنوان وانت بار در حال استفاده است تمهیداتی اندیشیده ایم که پلاک‌های برخی از وانت‌ها به پلاک عمومی تبدیل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، سردار سید کمال هادیان‌فر صبح امروز در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خودرو‌های دارای جریمه بیش از یک میلیون تومان در ایام تعطیلات عید فطر یا تابستان نیز مانند ایام نوروز توقیف نمی‌شوند، اظهار کرد: این کار فقط در ایام نوروزی انجام شد و در تابستان در تعطیلات پیش‌رو انجام نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار و ۷۶۲ دوربین کار نظارت بر تردد وسایل‌نقلیه را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احیای گشت‌های نامحسوس پلس راهور، تصریح کرد: بررسی کامل راجع به کاهش تصادفات و انضباط ترافیکی انجام دادیم، یکی از موضوعات تقریباً رها شده بحث بازرسان نامحسوس است و پلیس راهور مجوز استفاده از این بازرسان را دارد، از این ظرفیت بسیار محدود استفاده شده بود، این ضابطان در ۱۳ مورد می‌توانند خودرو‌ها را جریمه کنند.

رئیس پلیس راهور تصریح کرد: به زودی از دستگاه‌ها و سازمان‌ها می‌خواهیم که مدیران دولتی در صورت تمایل بتوانند به پلیس راهور در این موضوع (بازرسان نامحسوس) کمک کنند البته شرایطی برای این کار لحاظ شده و باید این افراد حداقل دارای مدرک کارشناسی، فاقد تخلفات حادثه‌ساز و سایر الزامات باشند.

وی با بیان اینکه در جاده‌های اصلی کشور اجازه ی تردد به خودرو‌های فرسوده را نمی‌دهیم، گفت: هیچ پایانه‌ای مجاز به تخصیص مسافر به اتوبوس‌های فرسوده نیست.

هادیان‌فر متذکر شد: بر اساس قانون پیامک‌های جریمه با هزینه فرد متخلف به فرد ارسال شود و در این ایام یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۲۰۰ پیامک به مالکان خودرو‌هایی که مرتکب تخلف بودند، ارسال شد.

وی افزود: کار جدیدی انجام می‌دهیم، هر فردی در آینده، می‌تواند پروفایلی در پلیس راهور داشته باشد، کد اختصاصی بگیرد و با مشخصات شناسایی شده تمام خدمات را از پلیس راهور اخذ کند و با اجرای این کار دیگر نیاز به مراجعه به پلیس نیست.

رئیس پلیس راهور با اشاره به برنامه جدی پلیس برای ساماندهی موتورسیکلتها، تصریح کرد: تمهیدات جدیدی در این زمینه، به تهران و کلان‌شهر‌ها ابلاغ شده، تقریباً از بین ۱۱ میلیون موتورسیکلت، چهار میلیون پلاک دارند و از این ۱۱ میلیون موتور نیز فقط چهار میلیون نفر دارای گواهینامه هستند.

وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به این موضوع که در حال حاضر موتور سیکلت‌ها به عنوان وانت بار استفاده می‌کنند افزود در حال حاضر تمهیداتی را اندیشیده ایم که برخی از وانت‌های پلاک سفید هستند برای تعییر پلاک خود به پلاک عمومی بتوانند اقدام کنند.

هادیان‌فر در پاسخ به سوالی مبنی بر نظر پلیس برای اجرای طرح‌های مختلف اعم از زوج و فرد و ترافیک که توسط شهرداری انجام می‌دهد، هر شهری برای خود شورای ترافیک دارد، طبیعتاً در شهر تصمیمات به تناسب اتخاذ و در صورت عدم مغایرت قانونی اجرا می‌شود، خیلی بنا نداریم در این طرح‌ها دخالت کنیم، اما در طرح‌های ملی یا طرح‌هایی که در چند شهر انجام می‌شود، موضوع در شورای عالی ترافیک سنجیده و سپس اجرا می‌شود.

از تمام دستگاه‌ها خواستیم که در اجرای این طرح‌ها هزینه مالی به مردم تحمیل نشود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند