کدخبر: ۲۸۷۰۴۵ لینک کوتاه

تخم‌مرغ‌های گندیده در انتظار ترامپ در سفر به انگلیس

اقتصادنیوز: رای الیوم پیش‌بینی کرد رئیس‌جمهور آمریکا با توجه به سخنان مداخله‌جویانه‌اش درباره انگلیس، در سفر به لندن با تخم‌مرغ‌های گندیده و تظاهرات میلیونی مردم مواجه شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه رای الیوم در سرمقاله امروز خود با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در حمایت از نامزدی بوریس جانسون برای جانشینی ترزا می، نخست وزیر مستعفی انگلیس ‌‌، این پرسش‌ها را مطرح کرد که چرا دونالد ترامپ انگلیسی‌ها را به حمایت و جانبداری از بوریس جانسون، رهبر برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) برای نخست وزیری جدید این کشور تحریک می‌کند و اینکه انگلیسی‌ها به سفر روز دوشنبه ترامپ، چه واکنشی نشان خواهند داد؟

رای الیوم نوشت: انتظار استقبال گرم از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر رسمی او به انگلیس وجود داشت، اما پس از سخنان غیرمسئولانه وی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «سان» و حمایت او از بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق انگلیس برای جانشینی ترزا می، به نظر می‌رسد مقامات لندن با بحران تخم مرغ گندیده به علت آمادگی میلیون‌ها نفر برای پرتاب آن به طرف ترامپ در اعتراض به موضع نژادپرستانه و دخالت آشکار وی در امور داخلی این کشور، روبه رو خواهند شد.

دونالد ترامپ با تمجید ناشیانه از بوریس جانسون خود را در گودال برکسیت قرار داد. جانسون از رهبران پویش خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود و علاوه بر این سیاستی نژادپرستانه و نفرت انگیز در قبال مسلمانان انگلیس دارد و زمانی در یکی از سخنرانی‌های خود زنان مسلمانی را که نقاب بر چهره دارند، کیسه‌های زباله‌ مشکی توصیف کرده بود.

این روزنامه افزود: زمانی که رئیس جمهور آمریکا بوریس جانسون را نخست وزیر فوق العاده برای انگلیس توصیف کرد تقریبا نیمی از مردم انگلیس را که مخالف برکسیت هستند و برای بقا در اتحادیه اروپا رای دادند، نادیده گرفت. ترامپ اصرار دارد با تحریک انگلیسی‌ها برای ایستادن در جناح راستگرایان نژاد پرست، احترام به مسایل مهم داخلی دیگران را نقض کند.

رئیس جمهور آمریکا با این سخنان مداخله جویانه خود، در جریان سفر به انگلیس با تخم مرغ‌های گندیده و تظاهرات اعتراضی میلیونی مردم در لندن به رهبری شهردار آن و اکثر نخبه‌های سیاسی و حضور گسترده مردم مواجه خواهد شد. جای تاسف است که دونالد ترامپ که قدس اشغالی، بلندی‌های اشغالی جولان و طرح معامله قرن را به تل آویو اهدا کرده است، در برخی از پایتخت‌های عربی به ویژه در کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس با استقبال گرم روبه رو می‌شود.

رای الیوم در پایان نوشت: باعث افتخار ماست اگر کسی از اعراب و مسلمانان با شرافت در منطقه ما پیدا شود تا با ترامپ مقابله و آن را وادار به عقب نشینی از تهدید‌های باج گیرانه اش کند. میان کسی که کرامت ملی خود را حفظ می‌نماید با کسی که از آن چشم پوشی می‌کند و هدف اخاذی رئیس جمهور آمریکا قرار می‌گیرد، تفاوت وجود دارد. این درحالی است که دونالد ترامپ آشکارا نفرت و نژادپرستی خود را نسبت به اعراب و مسلمانان اعلام می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند