کدخبر: ۲۸۷۳۰۰ لینک کوتاه

واکنش بهزیستی به انتشار دستورالعمل عجیب این سازمان درباره مهدکودک‌ها+سند

اقتصادنیوز: مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور در خصوص انتشار بخشنامه‌ای در مورد ممنوعیت به کارگیری اقلیت‌های دینی در مهدهای کودک توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز مسعود آسیما در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی به عنوان «منع استفاده از مربیان اقلیت دینی در مهدکودک‌ها» گفت: براساس توضیحات بخش مربوطه، این محدودیت صرفا شامل آموزش‌های عمومی و دینی مصوب است و کماکان در بخش‌های دیگر همچون هنرهای تجسمی، ورزش و موسیقی محدودیتی برای فعالیت این عزیزان وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به این که محتواهای آموزشی مهدهای کودک به طور عام و محتوای آموزشی دینی به طور خاص با بهره‌گیری از مبانی دین مبین اسلام تهیه و تدوین شده، ضروری است این مباحث در مهدهای کودک توسط مربیان آموزش دیده به اجرا درآید.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در راستای رشد و تکامل همه جانبه کودکان لازم است که فعالیت‌های فعالیت مهدهای کودک در قالب انواع برنامه‌های منطبق با ارزش‌های دینی باشد. لذا به کارگیری مربی از اقلیت‌های دینی جهت آموزش مستقیم محتوای آموزشی مصوب کودکان مجاز نیست و استفاده از پرسنل اقلیت‌های دینی در سایر بخش‌های مهدهای کودک از جمله آموزش‌های فوق برنامه مانند ورزش، نقاشی، سفالگری و ... همچنین تحت سایر عناوین بلامانع است.

 
 
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند