کدخبر: ۲۸۷۳۹۷ لینک کوتاه

ترامپ: وقتی رئیس‌جمهور شدم ایران ملت تروریست شماره یک بود/ ترجیح می‌دهم با روحانی مذاکره کنم

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر در سخنان خود به مردم ایران توهین کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ضمن ابراز آمادگی برای گفتگو با تهران، امکان اقدام نظامی علیه ایران را رد نکرد.

ترامپ با تاکید بر اینکه همیشه شانس برخورد نظامی وجود وجود دارد گفت: «زمانی که من برای نخستین بار قدرت اجرایی را در دست گرفتم ایران جایی بود که بیشترین خصومت و دشمنی از آنجا ناشی می شد.»

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه افزود: «آنها در آن‌ زمان ملت تروریست شماره یک بودند و احتمالا هنوز نیز اینگونه‌اند.»

خبرگزاری رویترز صبح روز چهارشنبه با انتشار مطلبی در این خصوص به نقل از رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ترجیح و اولویت وی گفتگو با ایران است.

دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفتگو کند، تصریح کرد: «بله، البته. ترجیح می دهم گفتگو کنم.»

رئیس جمهوری آمریکا در حالی بار دیگر سخن از احتمال برخورد نظامی با ایران به میان می آورد که مشاور امنیت ملی وی به تازگی تهران را به دست داشتن در انفجارهای فجیره متهم کرد و ایران را تهدیدی علیه منافع آمریکا در خاورمیانه دانست.

در همین رابطه:

ابراز تمایل دونالد ترامپ به مذاکره با حسن روحانی

ترامپ، از احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ایران سخن گفت

هدف ترامپ از مذاکره بدون پیش شرط با ایران چیست؟

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به تازگی طرح گفتگوی بدون پیش شرط با تهران را مطرح و تاکید کرده است که این مسئله تازه‌ای نیست و پیشتر نیز از سوی رئیس جمهوری آمریکا اعلام شده است.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که امور خارجه آمریکا پیش از این دوازده شرط را برای گفتگو با تهران مطرح کرده بود.

ایران همواره ادعای آمریکا درباره تهدیدهای تهران در خاورمیانه و دست زدن به اقداماتی در جهت تضعیف ثبات در این منطقه را رد و تاکید کرده است که برای حفظ منافع خود آماده است با هرگونه برخورد نظامی مقابله کند.

تهران همچنین در پاسخ به رویکرد آمریکا برای اعمال فشار حداکثری به تهران و به موازات آن اعلام آمادگی واشنگتن برای گفتگو تصریح کرده است که «تسلیم زیاده خواهی هیچ قدرتی» نخواهد شد و «در صورت احترام کامل و رعایت مقررات بین المللی» حاضر است بر سر میز مذاکره بنشیند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند