کدخبر: ۲۸۷۵۵۸ لینک کوتاه

در جلسه خصوصی با رهبران یهودی؛

پمپئو: بیش از ۴۰ نفر خود را وارث بر حق «نیکلاس مادورو» می‌دانند

اقتصادنیوز؛ بر اساس یک فایل صوتی به دست آمده از نشست چند روز پیش مایک پمپئو با رهبران یهودی که پشت درهای بسته برگزار شده است، وزیرخارجه آمریکا گفته است که لحظه‌ای که نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا قدرت را ترک کند همه وسط می‌آید دستشان را بالا می‌برند و می‌گویند من را در نظر بگیرید، من رئیس جمهور بعدی ونزوئلا هستم. بیش از ۴۰ نفر هستند که معتقدند آنها وارث برحقی برای مادورو محسوب می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: وزیر خارجه آمریکا چند روز پیش در یک نشست پشت درهای بسته گفته است آمریکا به سختی تلاش می‌کند مخالفان دولت ونزوئلا را متحد نگه دارد.

 در گزارش این روزنامه آمریکایی نوشته شده است که فایل صوتی از یک نشست مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با چند تن از رهبران یهودی در پشت درهای بسته به دست این روزنامه رسیده که در آن پامپئو می‌گوید مسئله بغرنج ما این است که مخالفان دولت ونزوئلا را متحد نگه داریم و چنین هدفی به طرزی وحشتناک دشوار بوده است.

او در ادامه این صبحتهایش می‌گوید لحظه‌ای که نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا قدرت را ترک کند همه وسط می‌آید دستشان را بالا می‌برند و می‌گویند من را در نظر بگیرید، من رئیس جمهور بعدی ونزوئلا هستم. پیش از ۴۰ نفر هستند که معتقدند آنها وارث برحقی برای مادورو محسوب می‌شوند.

به نوشته واشنگتن پست وزیر خارجه آمریکا این اظهارات را چند روز پیش در نشستی با رهبران یهودی مطرح کرده و در یک مقطع نیز از پاسخ به یک پرسش حساس خودداری کرده و در جواب گفته است در این جلسه احتمالاً کسی با خودش یک دستگاه ضبط صدا دارد.

پامپئو در ادامه این حرف‌هایش گفته که معتقد است مادورو به شکلی اجتناب ناپذیر از قدرت سرنگون خواهد شد اما نمی‌تواند بگوید چه زمانی این اتفاق می‌افتد.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد از زمانی که او در سال ۲۰۱۷ مدیر سازمان سیا شد مشکل متحد کردن مخالفان دولت ونزوئلا وجود داشته و منازعات داخلی میان دشمنان مادورو نگذاشته یک قیام موفق در ونزوئلا شکل بگیرد.

پامئپو در ادامه حرف‌هایش می‌گوید مادورو عمدتاً توسط کوبایی‌ها احاطه شده است.

وی افزود: مادورو ذره‌ای به ونزوئلایی‌ها اعتماد ندارد من او را مقصر نمی‌دانم و او هم نباید این اعتماد را داشته باشد. آنها همگی علیه او توطئه می‌کردند متأسفانه همه آنها به نفع خودشان دسیسه چینی می‌کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند