شدت یافتن نژادپرستی در آمریکا در دوره ترامپ

کدخبر: 287626
اقتصادنیوز: ۷۵ درصد از سیاه‎پوستان در آمریکا بر این باورند با به روی کار آمدن دونالد ترامپ و حضور او در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور نژادپرستی در این کشور وخیم‌تر شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان،  نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد (۸۵%) از سیاهپوستان، نژادپرستی در جامعه آمریکا را یک معضل جدی قلمداد می‌کنند و تقریباً نیمی (۴۸%) از شهروندان این کشور که ترامپ را برای ریاست جمهوری انتخاب کردند به تبعیض نژاد هنوز به عنوان مشکلی جدی می‌نگرند.

هنگامی که صحبت از تاریخ آمریکا و سیاهان به میان می‌آید، بسیاری از شهروندان آمریکایی خود را آگاه به شمار می‌آورند، این در حالی است که در مورد موضوع نژادپرستی در آمریکا کمتر اتحاد و یکپارچگی میان سیاهپوستان و سفیدپوستان دیده می‌شود.
 
ریاست جمهوری دونالد به معضل نژادپرستی در جامعه آمریکا به شدت دامن زده است
بر اساس مطالعات انجام شده بیش از ۷۱ درصد از مردم آمریکا (از هر ۱۰ نفر ۷ نفر) معتقدند که موضوع نژادپرستی در جامعه آن‌ها معضلی جدی است. ۸۵ درصد از جمعیت جامعه سیاهان و ۶۸ درصد از سفید پوستان با این نظر موافق هستند.
 
بیشتر بخوانید: تبعیض نژادی علیه مسلمانان امری نهادینه در آمریکا

مردمی که در انتخابات ۲۰۱۶ برای برگزیدن دونالد ترامپ به پای صندوق‌های رای رفتند، ۴۹ درصد با این موضوع که نژادپرستی همچنان معضل جدی در جامعه آمریکا به حساب می‌آید موافق و ۴۸ درصد مخالفت هستند.
 
 
ریاست جمهوری دونالد به معضل نژادپرستی در جامعه آمریکا به شدت دامن زده است
پس از گذشت تقریباً ۳ سال از به روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا ۷۵ درصد از سیاهان و ۶۰ درصد از اسپانیایی‌ها می‌گویند بعد از برگزیدن دونالد ترامپ به نژادپرستی دامن زده شده و شرایط را برای زندگی رنگین پوستان بسیار دشوار‌تر کرده است.
 
ریاست جمهوری دونالد به معضل نژادپرستی در جامعه آمریکا به شدت دامن زده است
در خصوص تدریس تاریخ سیاه پوستان در مدارس آمریکا در حدود ۴۶ درصد گفته‎اند که مدارس آمریکا عملکرد ضعیفی در آموزش کودکان در مورد موضوعات مربوط به سیاهان از خود نشان داده است. ۵۷ درصد سیاهان و دموکرات‌ها این نظر را قبول دارند.
 
بسیاری از مدارس آمریکا در ماه فوریه پرداختن به تاریخ سیاهان را در اولیت برنامه آن ماه قرار می‌دهند. این در حالی است که ۲ سوم از مردم آمریکا بر این باورند که تاریخ سیاه پوستان باید به عنوان یک برنامه درسی مجزا آموزش داده شود. 
 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما