کدخبر: ۲۸۷۹۴۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دیلی استار لبنان مدعی شد؛ نزار زاکاتا ۴۸ ساعت آینده از زندان ایران آزاد می‌شود

دیلی استار لبنان مدعی شد؛ نزار زاکاتا ۴۸ ساعت آینده از زندان ایران آزاد می‌شود

اقتصادنیوز: پایگاه خبری «دیلی استار» لبنان در خبری به نقل از یک منبع آگاه نوشت «نزار زکا» که به جرم جاسوسی در ایران زندانی است، تا ۴۸ ساعت دیگر وارد بیروت خواهد شد.

 
نزار زاکا، جاسوس لبنانی، تا ۴۸ ساعت آینده آزاد می‌شود
 
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «پارسینه»، وزارت خارجه لبنان هفته گذشته اعلام کرد بود که در پی درخواست رئیس جمهور میشل عون و وزیر خارجه لبنان، جبران باسیل، برای آزادی این شهروند لبنانی به عنوان نشانه‌ای از حسن نیت در ماه مبارک رمضان، با این درخواست موافقت کرده است.
خانواده زکا در طول دوران زندانی بودن او از دولت لبنان خواسته بودند که او را به کشور بازگردانند.

نزار زکا که گفته می‌شود کارشناس کامپیوتر است و کارت سبز (اجازه اقامت دائم) آمریکا را دارد شهریور ماه ۱۳۹۴ به دعوت شهین‌دخت مولاوردی، معاون وقت حسن روحانی در امور زنان و خانواده، برای شرکت در همایشی درباره «نقش زنان در توسعه پایدار» به ایران سفر کرده بود.

او که فارغ التحصیل آکادمی نظامی «ریورساید» آمریکا است به جرم جاسوسی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. او سابقه سفر به ایران در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد را نیز دارد.

سال گذشته شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی، در گفتگویی با آسوشیتدپرس در مورد برخورد قضایی با زکا گفت: «این به هیچ وجه مورد تائید دولت نیست. [..]ما هر کاری که می‌توانستیم انجام دادیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم، اما شاهدیم که نتوانستیم تاثیر قابل توجهی بگذاریم.»

معاون سابق رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده از «ناهماهنگی کامل» بین دولت ایران و قوه قضائیه در زمینه برخورد‌های قضایی با شهروندان خارجی و فعالان حقوق مدنی گفته بود «اقدامات یک قوه می‌تواند تلاش‌های قوه دیگر را خنثی کند و آن را نادیده بگیرد.»

این اظهارات مولاوردی با انتقاداتی در داخل کشور مواجه شد.
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند