هایکو ماس: تنها راه حل مسئله فلسطین و اسرائیل راهکار دودولتی است

کدخبر: 288107
اقتصادنیوز: وزیر خارجه آلمان در اظهاراتی در پایتخت اردن، راهکار ایجاد دو دولت را راه حل مناقشه میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آناتولی،  هایکو ماس ، وزیر خارجه آلمان در نشست خبری با «أیمن اصفدی»، همتای اردنی خود در امان تأکید کرد تنها راه پایان مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی راهکار «دودولتی» است.

ماس همچنین افزود اردن و آلمان بر حمایت از آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) تأکید دارند.

وزیر خارجه آلمان از همکاری برلین با اردن برای مبارزه با داعش خبر داد و گفت آلمان خواستار همکاری برای مبارزه با داعش در منطقه است و اینکه اجازه ندهند بخشی از منطقه در اشغال داعش باشد.

وزیر خارجه اردن نیز در این نشست خبری گفت اردن و آلمان درباره ضرورت افزایش تلاش‌ها برای حل بحران سوریه توافق دارند. الصفدی با اشاره به اینکه درباره مسئله فلسطین با وزیر خارجه آلمان گفتگو کرده است، افزود راهکار سیاسی منطبق با قطعنامه‌های سازمان ملل تنها راه‌حل مسئله فلسطین است.

ماس از روز شنبه سفر دوره‌ای خود به کشورهای ایران، اردن، امارات، و عراق را آغاز کرده است. ماس پس از سفر به عراق روز یکشنبه وارد اردن شد.

 به نوشته آسوشیتد پرس، هایکو ماس قرار است «روز دوشنبه در تهران برای نجات برجام و گفتگو درباره شرایط این توافق و همچنین نقش ایران در منطقه با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران دیدار کند».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما