کدخبر: ۲۸۸۳۰۰ لینک کوتاه

بیش از ۶ هزار داوطلب بوشهری در آزمون کارشناسی ارشد

اقتصادنیوز : ۶ هزار و ۲۲۰ داوطلب از استان بوشهر پنجشنبه و جمعه در آزمون کارشناسی ارشد شرکت می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، گفت:  آزمون کارشناسی ارشد  صبح و بعدازظهر پنجشنبه و صبح جمعه در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.

دکتر علی پاکیزه افزود: در این آزمون، ۶ هزار و ۲۲۰ داوطلب از استان بوشهر شامل سه هزار و ۴۶۲ مرد و دو هزار و ۷۵۸ زن در ۱۳۲ رشته با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی ادامه داد: ۵۶ درصد داوطلبان را مردان و ۳۴ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در بوشهر یادآور شد:  توزیع کارت  ورود به آزمون کارشناسی ارشد از امروز آغاز شده و بهتر است داوطلبان سریع‌تر کارت خود را از پایگاه سازمان سنجش دریافت کنند.

پاکیزه بیان کرد: با توجه به اینکه آزمون کارشناسی ارشد در دانشکده‌های مستقر در پردیس  دانشگاه خلیج فارس  و دانشکده معماری این دانشگاه که در مرکز شهر بوشهر و خارج از پردیس قرار دارد، برگزار می‌شود لازم است داوطلبان محل دقیق برگزاری آزمون را مشخص کنند و یک ساعت پیش از آغاز آزمون در آن محل حضور یابند.

وی که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس را بر عهده دارد، همچنین به وجود ۴۹ رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: مهر امسال، ۶۵۰  دانشجو  در این رشته‌ها پذیرفته می‌شود به عبارت دیگر می‌توانیم ۱۰ درصد داوطلبان کارشناسی ارشد استان را در این دانشگاه پذیرش کنیم.

آزمون کارشناسی ارشد ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۹:۳۰ پنجشنبه ۲۳ خرداد و ۸ تا ۱۲ جمعه ۲۴ خرداد برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند