کدخبر: ۲۸۸۳۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر خارجه آلمان: تلاش می کنیم برجام ادامه یابد

وزیر خارجه آلمان: تلاش می کنیم برجام ادامه یابد

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آلمان باردیگر بر حمایت سه کشور اروپایی از برجام تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم برجام ادامه یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هایکو ماس بعد از ظهر امروز- دوشنبه- در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه، با قدردانی از استقبال محمدجواد ظریف اظهارداشت: مهم است که گفت‌وگوهای ایران و آلمان در شرایط کنونی انجام شده و تبادل صریح نظرات صورت بگیرد.
وی افزود: ما در منطقه‌ای حضور داریم که شرایط حساس و جدی دارد و فکر نمی‌کنم افزایش تنش و رسیدن به مراحل نظامی در راستای منافع هیچ کسی باشد و به همین دلیل لازم است از رسیدن به این شرایط جلوگیری کنیم.
وزیر خارجه آلمان ادامه داد: من با تمام طرفینی که در این چند روز در اردن، عراق و امارات گفت و گو داشتم هیچکس خواهان افزایش تنش‌ها نبود و این پیامی بود که من امروز می‌خواستم به تهران از منطقه به شما انتقال دهم.
ماس اظهار داشت: ما امروز صحبت‌های فشرده‌ای درخصوص برجام و نحوه ادامه آن داشتیم و موضع حمایت سه کشور اروپایی در حمایت از آن اعلام کردیم البته نمی‌توانیم معجزه‌ای داشته باشیم ولی تلاش می‌کنیم که برجام ادامه یابد.
وی گفت؛ در این چارچوب تلاش می‌کنیم اینستکس را هم در قالب سه کشور اروپایی و هم فراتر از آن راه‌اندازی و اجرایی کنیم.
وزیر خارجه آلمان با اشاره به گفت و گوهای خود با ظریف درباره موضوعات منطقه‌ای، سوریه و یمن صحبت کردیم، تصریح کرد: آلمان از تلاش‌های سازمان ملل حمایت می‌کند و اعتقاد داریم مسائل راه‌حل سیاسی دارند و نه راه‌حل نظامی بنابراین علاقه‌مندیم با ایران در این باره صحبت کنیم زیرا ایران نفوذ بسیاری در منطقه دارد و از آن استفاده می‌کند و به همین خاطر با ایران رایزنی می‌کنیم.

ماس در پاسخ به سوال خبرنگار ربیلد درباره رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد درخصوص سوال شما در مورد اسرائیل، این مسئولیتی است بر گردن داریم و دوستی نزدیک بین آلمان و اسرائیل وجود دارد و این مسئله جزو اصول حکومتی آلمان است که قابل بحث نیست و این نتیجه‌ای است که تاریخ به ما داده و قابل تغییر هم نیست و این اصل را من در تهران نیز عوض نمی‌کنم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند