کدخبر: ۲۸۹۰۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش امارات به اظهارات ظریف درباره «تیم بی»: اشاره ظریف به «تیم بی» مسخره است

واکنش امارات به اظهارات ظریف درباره «تیم بی»: اشاره ظریف به «تیم بی» مسخره است

اقتصادنیوز:‌یک مقام اماراتی به اظهارات امروز محمد جواد ظریف درباره «تیم بی» که گفته بود این تیم درحال تخریب دیپلماسی است، واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، اسپوتنیک عربی نوشت، «انور قرقاش» وزیر دولت امارات در امور خارجه این کشور در توییتی مدعی شد: «مقبولیت وزیر امور خارجه ایران در حال کاهش است».

وی افزود: « اشاره ظریف به «تیم بی» مسخره است و مقبولیت او روز به روز در کاهش می یابد».

قرقاش در پایان نیز نوشت: «روابط عمومی جایگزینی واقعی برای سیاست های سازنده نیست. توقف تشدید وضعیت فعلی نیازمند اقدامات عاقلانه است نه کلمات توخالی».

گفتنی است وزیر امور خارجه ایران روز جمعه در واکنش به حادثه نفتکش‌ها در تنگه هرمز نوشت: من چندماه پیش دقیقا درباره همین سناریو هشدار دادم؛ نه به این دلیل که من یک پیشگو باشم، بلکه به این دلیل که من ذات تیم بی را می‌شناسم.

محمدجواد ظریف در حساب توئیتر خود نوشت: این‌که ایالات متحده فورا و بدون ذره‌ای شواهد عینی یا هر اماره‌ای، به اتهام پراکنی علیه ایران دست می‌زند، تنها این را کاملاً آشکار می‌کند که تیم بی در حال حرکت به سوی یک نقشه جایگزین است: خرابکاری در دیپلماسی (از جمله در اقدامات آبه شینزو) و سرپوش گذاشتن بر تروریسم اقتصادی علیه ایران.

وی افزود: من چند ماه پیش دقیقا درباره همین سناریو هشدار دادم؛ نه به این دلیل که من یک پیشگو باشم، بلکه به این دلیل که من ذات تیم بی را می‌شناسم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند