کدخبر: ۲۸۹۲۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات دیدار روحانی و اردوغان

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران علاقه مند به توسعه روابط با ترکیه در همه عرصه ها بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری است، گفت: باید به تلاش ها برای تقویت این همکاری ها و رساندن حجم مبادلات سالانه دو کشور به سطح مورد توافق افزوده شود.

به گزارش اقتصادنیوز «حسن روحانی» روز شنبه در دیدار «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه که در حاشیه پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) و در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، افزود: برای توسعه و تعمیق روابط ایران و ترکیه طی سال‌های اخیر گام‌های ارزنده‌ای برداشته شده و این روند باید متناسب با ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوان، شتاب بیشتری بگیرد.

وی همچنین همکاری‌های منطقه‌ای ایران و ترکیه را مؤثر، موفق و با اهمیت دانست و اظهارداشت: همکاری‌های دو جانبه و سه جانبه، از جمله با روسیه در حوزه مسائل منطقه‌ای و در روند آستانه، مبارزه با تروریسم و فرایند ثبات در سوریه بسیار با اهمیت و در راستای تقویت صلح و ثبات منطقه است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز در این دیدار گفت: مناسبات ایران و ترکیه در همه عرصه‌ها نزدیک و رو به توسعه بوده و تقویت بیش از پیش این روابط در عرصه‌های دوجانبه و منطقه‌ای برای آنکارا بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: ترکیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه زمینه‌ها توسعه دهد.

رؤسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در این دیدار همچنین بر مخالفت خود با هرگونه تحریم و یک جانبه گرایی در مناسبات بین المللی تاکید کردند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند