کدخبر: ۲۸۹۴۰۸ لینک کوتاه

توصیه انگلیس به ایران: نا امیدی در برجام مجوز حمله به نفتکش‌ها نیست!

اقتصادنیوز: معاون وزیر دفاع انگلیس با تکیه بر ادعاهای نخ نما و بی‌اساس درباره رفتار منطقه‌ای کشورمان، ایران را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ایسنا، توبیاس الوود معاون وزیر دفاع انگلیس روز یک‌شنبه (امروز) در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز بدون اشاره به نقش مخرب غرب و آمریکا در ناآرامی‌ها و مسائل خاورمیانه به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت و ایران را به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد.

وی در ادعاهای خود با اشاره به اینکه تنش‌ها در منطقه در حال افزایش است، مدعی شد: نباید فراموش کنیم که ایران نفوذ نیابتی و نفوذی منفی در سوریه، عراق، بحرین و همچنین در کشورهای دیگر دارد. این، موجب تنش‌های بیشتر در خاورمیانه شده است. من نا امیدی آنها (ایران) درخصوص توافق هسته‌ای را درک می‌کنم اما این مجوز حمله به نفتکش‌ها در تنگه هرمز نیست.

توبیاس الوود در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اعزام نیروی واکنش سریع به منطقه گفت: وزیر دفاع هفته آینده (در روزهای آتی) توضیح بیشتری در این زمینه ارائه خواهد داد. ما در خاورمیانه حضور قابل توجهی داریم که هدف آن محافظت از منافعمان در آنجاست. ما می‌دانیم که در خاورمیانه متحدانی هم داریم و با آمریکا همکاری می‌کنیم تا اطمینان یابیم که این منطقه امن است و اطمینان یابیم که تنش‌ها در آنجا کاهش خواهد یافت.

وی همچنین اظهار داشت: ایران نباید هیچ تردیدی داشته باشد که ما مصمم هستیم از دارایی‌ها و منافع خود در خاورمیانه دفاع کنیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند