کدخبر: ۲۸۹۶۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رایزنی نماینده پوتین با نخست وزیر عراق

رایزنی نماینده پوتین با نخست وزیر عراق

اقتصادنیوز : دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق جزییات دیدار الکساندر لاورنتیف فرستاده ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با عادل عبدالمهدی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، دفتر رسانه ای عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق جزییات دیدار الکساندر لاورنتیف فرستاده ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با عادل عبدالمهدی را اعلام کرد.

در بیانیه این دفتر با اشاره به دیدار نخست وزیر عراق با فرستاده پوتین آمده است: در این دیدار روابط میان دو کشور در زمینه های اقتصادی و تقویت توان نیروهای عراقی و تحولات سوریه و تحقق ثبات در آن و آمادگی برای برگزاری نشست آستانه و نیز تحولات منطقه ای و بین المللی و بحران میان آمریکا و ایران مورد رایزنی قرار گرفت.

عادل عبدالمهدی در این دیدار مراتب تشکر خود را از مواضع پوتین در حمایت از عراق اعلام کرد و گفت: روابط میان عراق و روسیه مهم است و باید تقویت شود. همکاری و تفاهم درباره موضوعات منطقه ای و تلاش برای دور نگه داشتن منطقه از خطر تروریسم و تبعات آن اهمیت دارد.

لاورنتیف نیز پیام پوتین را به نخست وزیر عراق مبنی بر آرزوی شکوفایی و ثبات برای ملت و دولت عراق و تمایل وی برای ادامه همکاری میان دو کشور دوست و تقویت روابط دوجانبه را ابلاغ کرد.

نماینده پوتین به حمایت کشورش از بازگشت عراق به جایگاه منطقه ای آن و اقدام مشترک میان عراق و روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم و تلاش برای ثبات در سوریه و کل منطقه و اهتمام روسیه به مشارکت عراق در نشست آستانه به عنوان ناظر و ضرورت همکاری کشورهای همجوار برای پایان بحران سوریه اشاره کرد. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند