کدخبر: ۲۸۹۶۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کرملین: باوجود حمله‌های سایبری، شبکه تامین برق روسیه امن است

کرملین: باوجود حمله‌های سایبری، شبکه تامین برق روسیه امن است

اقتصادنیوز: روسیه دوشنبه اعلام کرد که با وجود حملات مدام سایبری از خارج از کشور، شبکه تامین برق این کشور ایمن است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، باوجود حمله‌های سایبری، شبکه تامین برق روسیه امن استروسیه دوشنبه اعلام کرد که با وجود حملات مدام سایبری از خارج از کشور، شبکه  تامین برق این کشور ایمن است. 

به نوشته خبرگزاری «یونایتدپرس اینترنشنال» «دیمیتریپسکوف» سخنگوی کرملین دوشنبه در پاسخ به گزارش‌های اخیر در خصوص جنگ سایبری بین روسیه و  آمریکا گفت که احتمال این مسئله وجود دارد.

بر اساس این گزارش، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» روز گذشته در گزارشی از تشدید حملات سایبری این کشور علیه روسیه و نفوذ آمریکایی‌ها به شبکه برق روسیه خبر داد.

نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا گزارش داد: «ایالات متحده در حال شدت بخشیدن به تهاجم‌های دیجیتالی علیه شبکه برق روسیه است، اقدامی‌که هشداری به "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه است و نشان می‌دهد که دولت ترامپ در حال استفاده از اختیارهای جدید به منظور بکارگیری از ابزارهای سایبری تهاجمی‌تر است.»

به گزارش یونایتدپرس، پسکوف در ادامه سخنان خود افزود: «بخش‌های حیاتی اقتصاد ما از خارج از کشور تحت حملات مداوم قرار دارند و از این موضوع متاسف هستیم. دولت روسیه به طور مداوم در تلاش برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به اقتصاد کشور است.»

این در حالی است که «یوگنی لیفشیتز» عضو کمیته دومای روسیه نیز به شبکه «ریانووستی» گفت، روسیه از شبکه‌های تامین برق کشور برابر حملات سایبری محافظت می‌کند.

او گفت: «هیچ نگرانی جدی وجود ندارد و شبکه برق کشور دارای سامانه‌های امنیتی لازم است و حتی بروز بدترین سناریو‌ها  نیز تنها منجر به وقفه‌های کوتاه مدت می‌شود.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند