کدخبر: ۲۸۹۸۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه مطرح کرد؛

نظر روسیه درباره احتمال درگیری ایران و آمریکا

اقتصادنیوز؛ سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه، با اشاره به افزایش تنش‌ها بین آمریکا و ایران تاکید کرد که «مسکو خطر وقوع درگیری جدی در این زمینه نمی‌بیند.».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه می‌گوید در یک جلسه با نمایندگان و مقامات سرویسهای امنیتی این کشور در فرامرزها با انتقاد از سیاست خارجی آمریکا گفت که آمریکا تحریمها را به صورت یک جانبه و بدون توجه به دیدگاه نزدیکترین متحدان خود اعمال می‌کند.

مسکو: سپاه پاسداران سهم بزرگی در جنگ با داعش داشته است

 وی افزود: این دیگر محرمانه نیست که طی چند سال گذشته تحریمها به یک روش مورد علاقه واشنگتن تبدیل شده است و موضوع نگران کننده این است که این محدودیتها کاملا به صورت خودسرانه، خودبخود و به صورت مخرب اعمال می‌شوند.

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه تاکید کرد که در این زمینه آمریکاییها به عواقب دراز مدت این تحریمها و حتی به دیدگاه نزدیکترین شرکای اقتصادی خود نیز توجه نمی‌کنند.

ناریشکین در ادامه تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک نمونه از اقدامات تحریمی آمریکا اشاره کرد و گفت: سازمان سپاه سهم بزرگی در  جنگ با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه داشته است.

براساس گزارش اینترفکس وی در ادامه اظهارات خود گفت که کشورهای غربی میلیاردها دلار برای حمایت از معارضان و گروه‌های مخالف در سوریه خرج کرده‌اند. 

وی در ادمه با اشاره به افزایش تنش‌ها در ارتباط با مسائل ایران تاکید کرد که «مسکو خطر وقوع درگیری جدی در این زمینه نمی‌بیند.»

این اظهارات مقام روس پس از تحرکات اخیر آمریکا در منطقه خلیج فارس و اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به این منطقه به بهانه مقابله با تهدید ایران مطرح می‌شود.

برخی تحلیلگران معتقدند که آمریکا با بحران سازی در منطقه غرب آسیا به دنبال ایران هراسی و فروش تسلیحات نظامی به کشورهار عربی و کسب درآمدهای هنگفت از قِبَل آن است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند