کدخبر: ۲۹۰۰۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حضور خرس قطبی گرسنه در منطقه مسکونی سیبری

حضور خرس قطبی گرسنه در منطقه مسکونی سیبری

اقتصادنیوز: یک خرس قطبی گرسنه، صدها کیلومتر دورتر از زیستگاه طبیعی خود در قطب شمال، خسته و آواره در شهر اصلی صنعتی روسیه، "نوریلسک" واقع در شمال سیبری مشاهده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این خرس قطبی ماده با ظاهری ضعیف و بیمار روز گذشته (سه‌شنبه) در حالی در حومه شهر "نوریلسک" سیبری دیده شد که با حالتی محزون و پاهایی گِلی دراز کشیده و هر از چند گاهی در جست‌وجوی غذا اطراف را بو می‌کشیده است.

طبق گفته‌های مقامات زیست محیطی محلی "نوریلسک"، این نخستین خرس قطبی است که در بیش از ۴۰ سال اخیر در شهر دیده است.

این خرس هم‌چنان تحت نظر مقامات پلیس و نیروهای اضطراری برای حصول اطمینان از امنیت آن و ساکنان منطقه در اطراف یک کارخانه پرسه می‌زند.

خرس ماده ابتدا در عصر روز یک‌شنبه در یک منطقه صنعتی در شمال شرق مرکز نوریسک مشاهده شده بود.

یک تیم از متخصصان امروز (چهارشنبه) قرار است برای بررسی وضعیت این حیوان و تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت آن اعزام شوند.

یک متخصص محلی حیات وحش اظهار کرده که مشخص نیست چه چیزی این خرس را به شهر کشانده است، هر چند بعید است به سادگی گم شده باشد. او هم‌چنین گفته که چشم‌های این خرس قطبی خیس بوده و ممکن است به دلیل مشکلات بینایی نتواند به خوبی ببیند.

ساکنان محلی شهر "نوریلسک" که به دلیل تولید نیکل شهرت دارد، برای عکس‌برداری از این خرس از خانه‌های خود خارج شده بودند که پلیس از نزدیک شدنشان به این حیوان ممانعت به عمل آورد.

اخیرا بحران اقلیمی به زیستگاه‌های یخی دریایی که مختص خرس‌های قطبی است آسیب وارد کرده و آن‌ها را برای یافتن غذا روی خشکی‌ها مجبور به پیشروی به زمین‌ها و نزدیک شدن آن‌ها به انسان‌ها کرده است.

به نوشته روزنامه گاردین، همچنین در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۹) و زمانی که ده‌ها قلاده خرس قطبی گرسنه برای یافتن غذا به مناطق مسکونی دورافتاده شمال روسیه پیشروی کرده و سعی در ورود به خانه‌ها و ساختمان‌های عمومی داشتند، در این مناطق وضعیت اضطراری اعلام شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند