کدخبر: ۲۹۰۳۱۴ لینک کوتاه

هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکا قابلیت‌های موشکی بومی ایران را تأیید کرد؛ قابلیت بسیار بالای سامانه‌های موشکی زمین به هوای ایران

اقتصادنیوز: یک نشریه دفاعی انگلیس در گزارشی به ساقط شدن پهپاد آمریکایی در بامداد روز پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه از سوی ایران پرداخته و می‌نویسد که این اقدام قابلیت‌های موشکی ایران را تأیید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان؛ نشریه «جینز ویکلی دیفنس» می‌نویسد: سرنگون شدن پهپاد «گلوبال هاوک» قابلیت‌های موشکی و دفاعی بومی ایران را تأیید کرد.

این نشریه انگلیسی که در زمینه اطلاعات و خبرهای دفاعی جدید فعالیت می‌کند به سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران اشاره کرده و می‌نویسد: آمریکا تأیید کرد که پهپاد گلوبال هاوک این کشور از سوی ایران هدف قرار گرفته و ساقط شده است.

«جینز ویکلی دیفنس» می‎گوید: ایران با ساقط کردن این پهپاد، با سامانه «۳ خرداد» خود که یکی از چندین سامانه موشکی زمین به هوای بومی این کشور است اعتبار بخشید.

این نشریه در بخش دیگری می‌افزاید: ساقط کردن پهپاد «آر. کیو_۴‌ای گلوبال هاوک» تأیید کرد که ایران در سال‌های اخیر سامانه‌های موشکی زمین به هوا با قابلیت‌های بسیار بالایی را توسعه داده است.

«جینز ویکلی دیفنس» همجنین می‎نویسد: سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که پهپاد گلوبال هاوک را در نزدیکی کوه مبارک بعد از ورود این پهپاد به حریم هوایی ایران و خاموش کردن علائم شناسایی به وسیله سامانه موشکی ۳ خرداد هدف قرار داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند