معاون فرهنگی دادگستری قم:اجرای کنسرت در قم محدودیت دارد

کدخبر: 290415
اقتصادنیوز :معاون فرهنگی دادگستری کل استان قم گفت: برگزاری کنسرت به دلیل حفظ شئون حرم کریمه اهل بیت (ع) و حضور مراجع در قم محدودیت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام مجید یزدی در نشست خبری معاونان دادگستری استان قم که امروز شنبه در آستانه هفته قوه قضائیه برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی (ره) با اشاره به اهداف معاونت فرهنگی دادگستری قم اظهار کرد: ارتقاء سلامت و بهداشت کارکنان و خانواده ها، ارتقاء فرهنگ اخلاق حرفه‌ای، افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی و ارتقاء فرهنگ حقوقی جامعه از جمله اهدافی است که معاونت فرهنگی دادگستری استان قم آنها را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های جنبی در راستای ارتقاء فرهنگ و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در هفته قوه قضائیه، گفت: اردوی راهیان نور، مراسم یادواره شهدا، شناسایی آسیب‌های فضای مجازی و برگزاری نمایشگاه دائمی در دادگستری قم از برنامه‌های معاونت فرهنگی در این هفته است.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان قم با اشاره به اجرای مجازات‌های جایگزین حبس برای نخستین بار در قم، بیان کرد: در این راستا در هر دوشنبه برای بانوان و هر پنج‌شنبه برای آقایان از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح برنامه‌های ویژه‌ای اجرا می‌شود و در حاشیه آن نیز نمایشگاهی برپا شده است که سطح آگاهی افراد را بالا می‌برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تأسیس دفتر نمایندگی قوه قضائیه در قم خبر داد و بیان کرد: هدف از ایجاد این دفتر ارتباط بیشتر بین مراجع و علما با دستگاه قضایی است و در این راستا نیز پیشنهادات، نظرات و انتقادات مراجع و علما به صورت مستقیم به دستگاه‌های قضایی منتقل می‌شود و همچنین ارتباط قوه قضائیه با دستگاه‌ها و نهادهای گوناگون را از دیگر اهداف تأسیس این دفتر در قم به شمار می‌رود.

حجت الاسلام یزدی با بیان اینکه در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از اساتید تبلیغی حوزه و خطیب‌های شاخص به عنوان مبلغ پیشگیری دعوت شده است، تصریح کرد: این افراد در تبلیغ خودشان، بحث فرهنگ حقوقی مردم را افزایش می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به اینکه برگزاری برخی برنامه‌ها مانند کنسرت در قم محدودیت‌هایی دارد، گفت: هرگونه برنامه فرهنگی تنها با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم برگزار می‌شود و این شهر به دلیل حضور مراجع عظام تقلید و حفظ شئون حرم کریمه اهل بیت (ع) ملاحظاتی دارد. 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید