کدخبر: ۲۹۰۴۶۰ لینک کوتاه

سخنگوی جبهه پایداری: در جلسات شورای وحدت شرکت نمی‌کنیم/ نیاز به زنبیل گذاشتن نداریم

اقتصادنیوز: سخنگوی جبهه پایداری، این مجموعه را جریان گفتمانی خواند و توضیح داد: پایداری سیاسی کاری نمی کند، کمیته انتخاباتش تشکیل شد و در همان قالب جلو می رود. هم اکنون نیز مشغول برنامه ریزی و تعریف استراتژی هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، اصولگرایان شکل های مختلف کمپین انتخاباتی را آزمودند، حالا برای انتخابات مجلس طرح و برنامه دیگری دارند. مدل ائتلافی آنها از نیمه خرداد رسما کار خود را آغاز کرد اما پرهیزشان برای مانور رسانه ای این خبر سیاسی از وجود یکسری اختلافات درون اردوگاهی حکایت می کند.

مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان در قالب شورای وحدت روز یکشنبه 12 خردادماه به طور رسمی تشکیل جلسه داد. البته این شورا در جمعی محدود از ابتدای سال 97 جلساتی را برگزار می کرد و وقتی مباحثش به جمع بندی رسید و ترکیب نهایی خود را مشخص کرد، با تعداد اعضای بیشتری وارد فاز اصلی انتخابات شد.

ترکیب شورای وحدت از شخصیت های حقیقی و حقوقی تشکیل می شود اما کسی نماینده یک شخصیت حقیقی نخواهد بود و فقط احزاب رسمی می توانند نماینده از جانب خود معرفی کنند. همچنین کسانی که خودشان نامزد انتخابات مجلس هستند در ترکیب شورا حضور نخواهد داشت.

مکانیزم شورای وحدت برای انتخاب نامزد اینگونه است که در شهرستان ها و استان ها شورای نیروهای اصولگرا با ساماندهی جدیدی کاندیداهای هر حوزه انتخابیه را شناسایی می کنند، سپس روند بررسی کاندیداها از شهرستان ها شروع و بعد در استان ها جمع بندی می شود. در نهایت استان ها نام نامزدها را به مرکز می فرستند که پس از تأیید مرکز، نام آنها در لیست سراسری قرار می گیرد.

جبهه پایداری تنها مجموعه ای است که از مدت ها پیش به طور رسمی وارد فاز انتخاباتی شد این اتفاق مطلوب برخی از فعالان سیاسی اصولگرا نبود. آیت الله مصباح یزدی اخیرا گفت «مشکلات سال‌های اخیر کشور ناشی از عدم انتخاب اصلح بود. اگر بنا شد قولی بدهند اما بعد بزنند زیرش، دیگر برای چه اعتماد کنیم؟!». از این سخن او تحلیل های متفاوتی برداشت شد. برخی معتقد بودند «پایداری دنبال امتیازخواهی است» و به باور برخی دیگر نیز این جمله آیت الله به معنی نه به ائتلاف بود.

اینقدر که وحدت وحدت کردند ما گیج شدیم

مجید متقی فر درباره شرط آیت الله مصباح برای ورود پایداری به ائتلاف با سایر اصولگرایان گفت: قبلا هم اعلام کردیم اگر بهترین ها انتخاب شوند ما حمایت می کنیم. منظورمان نیز از انتخاب بهترین ها آن نیست که منتخبان از اعضای جبهه پایداری باشند.

وی ادامه داد: اگر کسی دنبال بهترین از نگاه آیت الله مصباح باشد حتما پایداری وحدت می کند. مشخص است که منظور آیت الله مصباح از بهترین کیست؟، کسی که در خط رهبری، سالم، عدالت محور و مجری عدالت در رفتار خود و جامعه باشد؛ همیشه پایداری طرفدار چنین کسی است

پایداری ابدا دنبال زنبیل گذاشتن نیست

سخنگوی جبهه پایداری درباره همکاری جبهه پایداری با شورای وحدت اصولگرایان اظهار کرد: هر روز یک مدل وحدت می سازند و گویند به این مدل بپیوندید، اینقدر که وحدت وحدت کردند ما گیج شدیم. البته کسانی هستند که در مجموعه های تلاش می کنند زنبیل بگذارند و دائم اعلام حضور کنند تا در لیست های مختلف نام شان بیاید اما جبهه پایداری ابدا دنبال زنبیل گذاشتن نیست و نیازی به این کارها نمی بیند. اینقدر مخالف دارد که خودشان برای جبهه پایداری تبلیغ می کنند.

وی با بیان اینکه مشی ما برای همه مشخص است اظهار کرد: ما دنبال هیچ سهم خواهی از نظام و انقلاب نیستیم و اگر کسی موردی خلاف این دید به ما بگوید تا خودمان را اصلاح کنیم ولی برخی افراد دنبال این هستند که اینقدر جلسه با این و آن بگذارند تا بالاخره همه بگویند «او از اول بوده و نمی شود در لیست نباشد». ما نیازی به عنایت فرد یا جریانی نداریم. انشاءالله راست بگوییم برای انقلاب کار می کنیم، انقلاب هم صاحب دارد اگر او را راضی کنیم خیلی خوب است. انقلاب و اسلام جدای از هم نیستند هر کس این دور را از هم جدا کند معلوم می شود نه مسلمان است و نه انقلابی.

اصلا نمی دانیم جلسات شورای وحدت کجاست

متقی فر درباره طرح ادعای حضور نمایندگان جبهه پایداری در جلسات شورای وحدت یادآور شد: چون از موضوع خبر نداریم اصلا و نمی دانیم کجا هست، دنبالش نرفتیم و در جلسات شورای وحدت شرکت نکردیم. به طبع کسی هم به نمایندگی از ما در جلسات نبود. حالا اگر در یک بیان ادعایی گفنتد «نماینده جبهه پایداری هم در جلسات بود باید نام او را هم بیان می کردند».

چمران گفت شورای وحدت همان جمناست

وی ادامه داد: اگر منظور از شورای وحدت همانی است که آقای چمران در آن کار می کند، روزی آقای چمران را دیدم و آقای چمران گفت «همان جمنا است» در واقع مکانیزم جدیدی را نگفت. آنها براساس قواعد سیاسی کنار هم می نشینند و ما نمی دانیم چه می کنند. انشاءالله که موفق باشند و برای شان آرزوی توفیق خدمت گزاری داریم.

پایداری سیاسی کاری نمی کند

سخنگوی جبهه پایداری، این مجموعه را جریان گفتمانی خواند و توضیح داد: پایداری سیاسی کاری نمی کند، کمیته انتخاباتش تشکیل شد و در همان قالب جلو می رود. هم اکنون نیز مشغول برنامه ریزی و تعریف استراتژی هستیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند