کدخبر: ۲۹۰۹۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بولتون: راه ورود به مذاکره با آمریکا برای ایران باز است

بولتون: راه ورود به مذاکره با آمریکا برای ایران باز است

اقتصادنیوز: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه گفت که راه ورود به مذاکره با واشنگتن در مورد برنامه هسته ای برای ایران باز است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ بولتون مدعی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا درها را برای مذاکرات واقعی در راستای از بین بردن کامل برنامه هسته‌ای ایران، سیستم شلیک موشک بالستیک و آنچه که وی از آن به عنوان حمایت از تروریسم جهانی و رفتارهای شریرانه در جهان خواند، باز گذاشته است.

وی افزود، آنچه که ایران باید انجام دهد، عبور از این "درب باز" است.

امریکا بارها ایران را به مذاکره دعوت کرده است ولی تهران واشنگتن را با توجه به بدعهدی های مکرر در ارتباط با برخی عهد و پیمان ها مانند برجام طرف واجد شرایط برای مذاکره نمی شناسد.

امریکا در ابتدا به صورت مشروط ایران را به مذاکره دعوت کرد و در ادامه با توجه به بی اعتنایی ایران از مذاکره بدون شرط سخن گفت.

مشاور امنیت ملی آمریکا برای بررسی مسائل منطقه‌ای روز یکشنبه وارد فلسطین اشغالی شد.

مشاور امنیت ملی آمریکا روز شنبه که از سوی ترامپ تحقیر و فردی جنگ طلب معرفی شد، ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرده بود.

مقامات آمریکایی در حالی از مذاکرات صحبت می‌کنند که دیروز تحریم‌های تازه ای را علیه ایران اعمال کردند. رئیس جمهوری آمریکا به زعم خود این تحریم‌ها را برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره وضع کرده است.

دونالد ترامپ که در تلافی سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی در حریم هوایی ایران وعده داده بود تحریم‌های سخت‌تری را علیه تهران وضع کند، روز دوشنبه فرمانی را امضا کرد و گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در نشست سه جانبه مشاوران امنیت ملی آمریکا، روسیه و رژیم اسرائیل ادعاهای خود در مورد حضور ایران در سوریه را تکرار کرد.

وی گفت که تل آویو، واشنگتن و مسکو هدف مشترکی را برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه دارند.

ایران و روسیه با اجازه دولت قانونی سوریه و حضور مشروع در این کشور کمک بزرگی را برای مبارزه با تروریست‌ها در سوریه انجام داده است ولی امریکا و برخی کشورهای غربی بدون مجوز و به صورت تجاوزکارانه نیرو به سوریه اعزام کرده اند.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی که حضور ایران در سوریه را تهدید توصیف می کند، در جنگ سوریه به تروریست‌ها سلاح و کمک‌های مالی ارائه کرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که حامی تروریست‌ها در منطقه است، مدعی شد، خروج نیروهای ایرانی از سوریه امنیت بیشتری در خاورمیانه ایجاد می‌کند.

ایران و روسیه نقش مهمی را در حمایت از حکومت مشروع سوریه و غلبه بر تروریست‌ها در جنگ داخلی این کشور داشته‌اند و برنامه هشت ساله حامیان تروریست ها را در سوریه برای بهره مندی اهداف سیاسی، نظامی و اقتصادی آنها بر هم زدند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند