کدخبر: ۲۹۱۲۵۲ لینک کوتاه

رشد ۳.۴ درصدی پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان

اقتصادنیوز: بررسی‌ها نشان می‌دهد در پاییز سال ۹۷ واحد‌های مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران با رشد ۳.۴ درصدی روبرو بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، بررسی نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه‌های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری‌های کشور در فصل پاییز سال ١٣٩٧ نشان می‌دهد در فصل پاییز سال ١٣٩٧، در شهر تهران تعداد ١٦٨٥٢ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ١٩,٩ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٣.٤ درصد افزایش داشته است. ‌

همچنین متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧.٢ واحد بوده است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری تهران در فصل پاییز ١٣٩٧ بالغ بر ٣٣٧٠ هزار مترمربعبوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ١٣,٢ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٧.٣ درصد افزایش داشته است.

متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی حدود ١٤٤٣ مترمربع بوده است.

در فصل پاییز سال ١٣٩٧، تعداد ٧٦٣٦٢ واحد مسکونی در کل نقاط شهری پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ١٩,٦ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٣.١ درصد افزایش داشته است. ‌

لازم به ذکر است که متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٢.٨ واحد بوده که در فصل پاییز ١٣٩٧ صادرشده است این رقم نسبت به فصل گذشته حدود ١٧,٤ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١٦.١ درصد افزایش داشته است.

همچنین این رقم نسبت به فصل گذشته ١٤,١ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٢٤.٦ درصد افزایش داشته است و  متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٥٤٩ مترمربع بوده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند