کدخبر: ۲۹۱۲۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حذف قیمت‌ها از دیوار، موجب ارزانی خودرو شد

اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان گفت: بازار خودرو طی روزهای گذشته روند رکود را طی می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ابوالفضل طاهری اظهار کرد: بازار خودرو طی روزهای گذشته در حالت رکود به سر برده و تعریف چندانی ندارد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان با بیان اینکه قیمت خودروهای خارجی اخیرا 150 تا 200 میلیون تومان کاهش یافته است، اضافه کرد: در کنار این موضوع قیمت خودروهای داخلی نیز کاهش قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه حذف قیمت خودرو از سایت دیوار موجب ارزان شدن این کالا شده است، تصریح کرد: در واقع با حذف قیمت خودرو از سایت دیوار یک نوع دلال‌بازی از بین رفته و قیمت‌ها متعادل شد.

طاهری با تأکید بر اینکه افزایش قیمت خودرو و مسکن در سایت دیوار حبابی بود، اضافه کرد: ورود دستگاه‌های مرتبط به موضوع و حذف قیمت‌ها تاثیر بسزایی در کاهش و کنترل قیمت‌ها داشت.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان افزود: البته با وجود کاهش قیمت‌ها، طبق گفته نمایشگاه‌داران بازار خودرو در حالت رکود به سر برده و تعریف ندارد.

وی با اشاره به اینکه رکود در بازار خودرو مربوط به خودروی صفر و کارکرده است، اضافه کرد: خرید و فروش در هیچ یک از این بخش‌ها وجود ندارد.

*برخورد جدی با کلاهبرداری‌های مجازی

فرمانده انتظامی استان زنجان نیز از برخورد جدی پلیس با سوداگران فضای مجازی خبر داد و اظهار کرد:امروزه کلاهبرداری‌های مالی در فضای مجازی با شیوه و شگردهای خاصی صورت گرفته و عدم آگاهی برخی از شهروندان در هنگام خرید کالا از سایت‌های فروشگاهی«دیوار و شیپور» موجب بالا رفتن پرونده‌های ورودی در این حوزه به پلیس فتای زنجان شده است.

سردار رحیم جهانبخش با توصیه به شهروندان درباره مراقبت از فضای مجازی و کلاهبرداری‌های گسترده افراد در سایت‌های دیوار و شیپور توسط سودجویان اضافه کرد: این روزها شاهد این هستیم که برخی از افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش اجناس و کالا در سایت‌های فروشگاهی خرید و فروش اجناس و کالا در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری و سودجویی از شهروندان می‌‌کنند که در این زمینه برخورد لازم با متخلفان انجام می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند