کدخبر: ۲۹۱۳۲۵ لینک کوتاه

جانشین فرمانده سپاه: دشمن جرأت شلیک به سمت ایران را ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمن امروز جرأت شلیک به سمت ایران را ندارد چون ما را در جنگ تحمیلی آزموده و می‌داند اگر جنگی باشد، پیروز آن کیست.

به گزاش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دریادار علی فدوی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه سپاه ماموریت‌های بسیاری دارد، اظهار داشت: مقابله با تهدیدات سخت، نیمه سخت، جنگ نرم، عرصه داخلی و عرصه خارجی از ماموریت‌های سپاه است و در استان‌ها نیز این نقش بسیار پررنگ دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز 30 سال از زمان جنگ تحمیلی گذشته و سپاه با تقدیم شهدای بسیجی و سپاهی بسیار، نقش خود را به خوبی در این جنگ نابرابر ایفا کرد، افزود: همان رشادت‌ها در آن زمان سبب شد که امروز هیچ قدرتی به خود اجازه ندهد به سمت کشور ما شلیک کند.

ایران در عرصه دفاعی به استقلال کامل رسیده است

فدوی با بیان اینکه دشمن امروز نیز شبانه‌روز در حال فعالیت است، بیان کرد: دشمن تهدیدات خود را ادامه می‌دهد و شبانه‌روز نیز در حال فعالیت است اما ما نیز از پای ننشسته‌ایم و شبانه‌روز در حال پیشرفت، رصد و بررسی هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کشور ما امروز در عرصه دفاعی به استقلال کامل رسیده است، افزود: در حالی که از پیچیده‌ترین سیستم‌های دفاعی با استفاده از توان متخصصان داخلی بهره‌مند هستیم، متاسفانه در عرصه اقتصاد با مشکل مواجهیم و اصلاً سیستم اقتصادی ما سیستمی است که آمریکایی‌ها قبل از انقلاب در کشور ما پایه‌گذاری کردند.

وی تصریح کرد: طبیعی است که در این سیستم منافع آمریکایی‌ها و غربی‌ها لحاظ شده و این سیستم به شکلی برنامه‌ریزی شده که آنها بتوانند از منابع غنی ایران بهره‌مند شوند و از همین‌رو است که رهبری مدام تاکید دارند که از خام فروشی جلوگیری شود.

فدوی با تأکید بر اینکه تغییر این سیستم به طور قطع امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: ما در کارهای سخت که پای جان در میان بود، توانستیم با رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به موفقیت دست پیدا کنیم بنابراین در این زمینه بسیار ساده‌تر می‌توانیم پیش برویم.

حفاظت از سرمایه عظیم انقلاب بر همه واجب است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: تا زمانی که ما به وسیله قاعده‌های دشمنان در عرصه‌های اقتصادی از جمله نفت عمل می‌کنیم، به طور قطع نتیجه آن چیزی نمی‌شود که ما به‌دنبال کسب آن هستیم.

فدوی با بیان اینکه در طول این سال‌ها بسیاری از افراد به‌دنبال پیاده کردن موضوعاتی بودند که کشور را به آسیب بکشانند، افزود: برخی در کشور با وجود اینکه دیدند کشورهای دیگر جهان از این موضوع آسیب دیدند، به‌دنبال تحقق شعار فرزند کمتر زندگی بهتر آمدند و برای این موضوع حتی از پیامبر (ص) حدیث هم جعل کردند.

وی عنوان کرد: برای تحقق چنین اهدافی هم معمولاً از مناطق و استان‌هایی با اعتقادات مذهبی از جمله یزد شروع می‌کنند و با بیان احادیث جعلی و یا ورود خرافات به مسائل دینی، سعی بر رسیدن به اهداف خود دارند.

فدوی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یک سرمایه بسیار عظیم و بزرگی است که این سرمایه را شهدا و ایثارگران در طول سال‌های پیش و بعد از انقلاب با پیروی از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری خلق کردند و حفاظت از این انقلاب و این سرمایه عظیم بر همه ما واجب و ضروری است.

به گزارش مهر، در این مراسم از تلاش‌های سردار فتح‌الله جمیری تجلیل و سرهنگ رضا پورشمسی به عنوان فرمانده سپاه الغدیر استان یزد معرفی شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند