کدخبر: ۲۹۱۵۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اگر دیوار بود، رامیرز و دخترش نمی‌مردند!

فرار به جلو به سبک دونالد ترامپ

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ که بخاطر سیاست‌های مهاجرتی‌اش مورد انتقاد است و پس از ماجرای غرق شدن و مرگ پدر و دختر پناهجو رسانه‌ها سیاست‌های سختگیرانه دولت وی را مورد انتقاد قرار دادند، در یک فرار به جلوی آشکارمدعی شد دیوار مکزیک می‌توانست مانع از مرگ دلخراش یک پدر و دختر مهاجر در رودخانه ریو گراند شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری سران ۲۰ کشور اقتصادی جهان در شهر «اوساکا» ژاپن مدعی شد اگر دیوار مکزیک ساخته شده بود شاهد مرگ دلخراش پدر و دختر حین مهاجرت غیرقانونی به آمریکا نبودیم.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، هنگامی که خبرنگاران از ترامپ درباره تصاویر منتشر شده از مرگ یک پدر و دختر پناه‌جو حین تلاش برای مهاجرت به آمریکا پرسیدند، با ادعایی عجیب از سوی رئیس‌جمهور آمریکا مواجه شدند.

ترامپ گفت:‌ «آن پدر و آن دختر زیبا که غرق شدند... اگر فکر می‌کردند ورود [به آمریکا] دشوار است نسبت به آن اقدام نمی‌کردند. آن‌ها [از دیوار] بالا نمی‌آمدند. آن‌ها بالا نمی‌آمدند و جان‌های زیادی نجات می‌یافت».

او درباره رودخانه‌ «ریو گراند» که «اسکار رامیرز» ۲۵ ساله و دختر دوساله‌اش در آن غرق شدند گفت:‌ «می‌دانید که ریو گراند می‌تواند بسیار سرسخت باشد... می‌دانید که به طور مداوم طغیان می‌کند و مردم را با خود می‌شوید».

او با تکرار حرف‌های همیشگی خود، تصمیم یک قاضی فدرال برای بلوکه کردن بخشی از بودجه دیوار را «ننگ‌آور» دانست و ورود مهاجران به آمریکا از طریق مکزیک را «بسیار ناعادلانه» خواند.

ترامپ / دیوار مرزی مکزیک

ترامپ ۳.۶ میلیارد دلار از بودجه نظامی، ۲.۵ میلیارد دلار از بودجه مبارزه با مواد مخدر وزارت دفاع و ۶۰۰ میلیون دلار از وزارت خزانه‌داری آمریکا برای تأمین بودجه ساخت دیوار مکزیک درنظر گرفته است.

تصاویر دلخراش از مرگ پدر مهاجر و کودک دوساله‌اش در مرز آمریکا

اجساد رامیرز و دخترش، ۵ تیر ماه در ساحل رودخانه ریو گراند پیدا شدند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که جسد کودک دو ساله مکزیکی در حالی پیدا شد که سر کودک همچنان در زیر لباس پدرش پنهان شده بود و دستان وی به دور گردن پدرش حلقه زده شده بود. برخی از تحلیلگران و گروه‌های حقوق بشری می‌گویند که این نشان می‌دهد این کودک تا آخرین لحظات، محکم پدرش را در آغوش گرفته بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند