کدخبر: ۲۹۲۲۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش پوتین به کشته شدن ۱۴ملوان زبده روس

اقتصادنیوز:رئیس جمهوری روسیه ساعاتی پس از اطلاع از کشته شدن ۱۴ تن ازبهترین نیروهای دریایی روسیه در یک زیردریایی، ضمن لغو برنامه های جاری خود، در جلسه اضطراری با سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور، خواستار حضور وی در محل حادثه برای بررسی دلایل آن شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،رسانه های متعدد روسیه امروز سه شنبه با انتشار این خبر اعلام کردند: ولادیمیر پوتین با احضار سرگئی شایگو به دفترش به او گفته، از شما می خواهم به محل حادثه بروید و شخصاً گزارشی در این زمینه تهیه کنید که چگونه این فاجعه رخ داده است؛ من بی صبرانه در انتظار گزارش شما هستم.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داده است: امروز ۱۴ تن از بهترین و زبده ترین ملوانان روسیه در یک عملیات تحقیقاتی جان خود را از دست داده اند، آنها حرفه ای ترین افراد ما بوده اند و هفت تن از آنان کاپیتان اول بوده و دو نفر از فوتی ها قهرمان ملی روسیه محسوب می شوند این برای ارتش روسیه یک فاجعه است.

پوتین در ادامه به خانواده های کشته شدن در این سانحه تسلیت گفت و دستور لازم برای حمایت از خانواده های جانباختگان صادر کرد.

وزارت دفاع روسیه ساعاتی پیش با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک فروند زیردریایی روس در حین ماموریت دچار آتش سوزی شد و بر اثر آن دستکم ۱۴ نفر از نیروهای دریایی این کشور جان باختند.

این زیردریایی متعلق به نیروی دریایی روسیه در آب های قلمروی این کشور در حال عملیات ژرف سنجی بود که آتش گرفت.

حادثه روز دوشنبه روی داده و شعله های آتش توسط خدمه زیردریایی مهار شد. تحقیقات در مورد علت وقوع حادثه آغاز شده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه که خبرگزاری های روس آن را انتشار دادند، عنوان شد که زیردریایی قصد داشت ماموریت بررسی کف دریا را انجام دهد، که دچار سانحه شد. در این بیانیه به نوع یا مدل زیردریایی اشاره ای نشده است.

خدمه زیردریایی بر اثر استنشاق گاز حاصل از دود و دم برخاسته از شعله های آتش مسموم شدند.

این زیردریایی به پایگاه نیروی دریایی روسیه در شهر «سورومورسک» در شمال این کشور انتقال یافت.

نیروی دریایی روسیه از زیردریایی های کلاس Priz و Bester استفاده می کند که از قابلیت عملیات در عمق یک هزار متری برخوردار هستند.

این حادثه، مرگبارترین حادثه در نیروی دریایی روسیه از سال ۲۰۰۸ بود، زمانی که ۲۰ نفر بر اثر وقوع حادثه در زیردریایی هسته ای روسی «نرپا» کشته شدند.

همچنین زیردریایی هسته ای روسی «کورسک» اوت ۲۰۰۰ بر اثر وقوع دو انفجار، در دریای «بارنتز» غرق شد و همه ۱۱۸ سرنشین آن جان سپردند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند