کدخبر: ۲۹۲۴۹۲ لینک کوتاه

نوبخت :مذاکره با آمریکا هیچ‌فایده‌ای ندارد

اقتصادنیوز : معاون رئیس‌جمهور بابیان این‌که برنامه ایجاد اشتغال دولت مشخص است، گفت: قرار است در کل کشور ۹۸۶ هزار نفر و در استان یزد ۲۶ هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدباقر نوبخت عصر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد، بابیان این‌که ایران در حال تحمل سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی است، اظهار داشت: همه باید بدانند که مذاکره با آمریکا که هیچ‌وقت به تعهدات خود پایبند نبوده فایده‌ای ندارد.

وی مدیریت اقتصادی کشور را مستلزم همکاری تمام بخش‌های اجرایی و نظارتی دانست و افزود: افت شدید درآمد یکی از جدی‌ترین چالش‌های مدیریت اقتصادی کشور است که خوشبختانه با اعمال یک سری صرفه‌جویی‌ها برطرف شده است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در ادامه، صرفه‌جویی حدود 62 هزار میلیارد تومانی را ازجمله اقدامات شاخص دولت برای مدیریت شرایط بحرانی دانست و گفت: پرداخت هزینه‌های کارکنانی به‌منظور کاهش فشار اقتصادی به مردم یکی از اولویت‌های اجرایی دولت است.

نوبخت اتمام طرح‌های نیمه‌تمام در سطح کشور را از دیگر اولویت‌های اجرایی دولت دانست و تصریح کرد: طبق اطلاعات به دست آمده در حال حاضر بیش از 80 هزار پروژه نیمه‌تمام در سطح کشور وجود دارد که برای اتمام آن‌ها 43 هزار میلیارد تومان اختصاص‌یافته است.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بعد از شنیدن نیازهای توسعه‌ای استان یزد،گفت: به‌شرط اتمام تا پایان امسال از طرح‌های راه‌آهن و آب منطقه‌ای یزد حمایت کرده و تمام اعتبار لازم برای اتمام و بهره‌برداری کامل را پرداخت می‌کنیم.

وی در پایان سخنان خود بابیان این‌که برنامه دولت برای ایجاد اشتغال پایدار مشخص‌شده است‌، خاطرنشان کرد: قرار است در کل کشور 986 هزار نفر و در استان یزد 26 هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد شود. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند