کدخبر: ۲۹۲۵۱۳ لینک کوتاه

واکنش وزارت خارجه به توقیف نفتکش ایرانی

اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: توقیف کشتی ایرانی غیرقانونی، تنش‌زا و نوعی بدعت خطرناک است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  خبرآنلاین،  سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی در منطقه جبل الطارق گفت: ناوگان دریایی انگلیس یک کشتی نفتکش حامل نفت خام ایران را در منطقه تنگه جبل الطارق توقیف کرد که این اقدام غیرقانونی و خلاف موازین بین المللی است لذا سفیر انگلیس در تهران را به وزارت امور خارجه احضار  و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به وی ابلاغ کردیم.

سیدعباس موسوی افزود: اعلام کردیم این یک بدعت خطرناک و تنش زا است و آنها چنین حقی را نداشتند و اینکه گفته شده این اقدام را به درخواست دولت آمریکا انجام داده اند برای ما بسیار عجیب و غیر ابل قبول است.

وی افزود اروپایی‌ها در چنین موضوعاتی نوعی استقلال داشتند و این همراهی با سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا توسط دولت انگلیس هم برای ما البته موضوع تازه‌ای نیست. 

موسوی با تاکید بر اینکه این اقدام جای محکومیت و اعتراض دارد گفت: این موضوع و این اقدام را نوعی راهزنی دریایی می دانیم و از دولت انگلیس خواسته بودیم و می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به رفع توقیف این کشتی اقدام کند تا کشتی آزادانه به مسیر و به مقصد مورد نظرش ادامه دهد. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند