سناتور جمهوری‌خواه:

ادعای صلح‌طلبی در خاورمیانه با فروش سلاح به عربستان در تناقض است

کدخبر: 292746
اقتصادنیوز؛ رند پاول، سناتور میانه‌رو جمهوری‌خواه معتقد است نمی‌توان از یک طرف به رقابت مرگبار تسلیحاتی در منطقه دامن زد و از طرف دیگر ادعا کرد خواستار صلح در خاورمیانه هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «رند پال» سناتور جمهوری‌خواه در یادداشتی در USA Today خواستار ادامه مبارزه سناتورهای آمریکا با فروش سلاح به عربستان شد.

رند پال

وی اظهار داشت: نمی توان از یک طرف رقابت مرگبار تسلیحاتی در منطقه را دامن زد و از طرف دیگر ادعا کرد خواستار صلح در خاورمیانه هستیم.

پال در این مطلب گفت: عربستان سعودی حقوق اولیه بشر را نادیده می گیرد و به کشتار افراد بی گناه در یمن می پردازد. این کشور ضمن حمایت از دشمنانمان و تقویت آنها میلیون ها نفر در یمن را در آستانه قحطی قرار داده است و مخالفان خود را فجیعانه به قتل می رساند.

وی اضافه کرد جلوگیری از فروش سلاح به چنین کشوری کار ساده ای نیست و مانند ایجاد دیگر تغییرات مثبت به وجود آمده قانع کردن کنگره در این مورد نیز آسان نخواهد بود.

وی با اشاره به این مطلب که تعداد سناتورهای حامی توقف فروش سلاح به عربستان از ۲۷ سناتور در سال ۲۰۱۶ به به ۴۷ نفر در سال ۲۰۱۷ رسید اظهار داشت: اینکه اکنون بیش از ۵۰ سناتور به ۲۲ قطعنامه مشترک برای مسدود کردن فروش ۸ میلیارد دلار اسلحه رای داده اند پیشرفت بزرگی است.

وی همچنین تاکید کرد: ما تا به تصویب رساندن عدم فروش سلاح به تلاش خود ادامه دهیم.

پال در این یادداشت به این نکته اشاره کرد که آمریکا با حمایت مالی از گسترش افراطی گری باعث ایجاد نفرت علیه غرب می شود و از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست این سیاست شکست خورده را کنار بگذارد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما