کدخبر: ۲۹۲۸۳۳ لینک کوتاه

درخواست دستمزد نجومی از استقلال

اقتصاد نیوز: بازیکن خارجی مد نظر استقلال برای حضور در این تیم مبلغ بسیار بالایی طلب کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از میزان، شیخ دیاباته قرار است امروز (یکشنبه) برای مذاکره نهایی با مدیران این باشگاه وارد تهران شود. این بازیکن سوابق و کارنامه روشنی دارد. او در تیم‌های قبلی مهاجم گلزنی بوده و همین مسئله باعث علاقه استراماچونی به این بازیکن مالیایی شده است. استراماچونی امیدوار است با جذب این مهاجم به بحران گلزنی در استقلال خاتمه دهد. اما در این میان، جند موضوع نگران کننده هست که مدیریت باشگاه استقلال باید به آنها ویژه نگاه کند.

شیخ دیاباته در حالی با استقلال وارد مذاکره شده که رقمی حدود ۶۰۰ هزار دلاری برای یک فصل بازی در لیگ‌برتر ایران می‌خواهد. این نخستین مانع برای انتقال مهاجم گلزن مالیایی به جمع شاگردان استراماچونی است. مبلغی که چیزی نزدیک به ۹ میلیارد تومان می‌شود و تقریبا با دستمزد استراماچونی برابری می‌کند. به همین دلیل سوال پیش می‌آید که باشگاه استقلال توان پرداخت چنین مبلغی را دارد؟ معمولا در استقلال و پرسپولیس پرداخت حقوق و دستمزد بازیکنان با نظم مالی همراه نیست. آیا این خرید و پرداخت دستمزد گزاف به یک بازیکن، دستمایه اعتراض سایر بازیکنان در طول فصل نخواهد شد؟

به هر ترتیب این مهاجم به زودی وارد ایران می‌شود تا مذاکرات نهایی را در تهران انجام دهد و احتمالا پس از سپری کردن آزمایش‌های پزشکی، دوشنبه با استقلال به اردوی ترکیه می‌رود. دستمزد بالای این بازیکن از یک‌سو، بدهی استقلال به شفر یا چند بازیکن خارجی که انتهای فصل از این تیم جدا شده‌اند و هنوز با آنها تسویه حساب نشده از یک‌طرف، پرداخت حقوق استراماچونی و دستیاران خارجی او از سوی دیگر باعث شده تا با تردید به آینده مالی باشگاه استقلال نگاه کنیم.

آیا امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال، در فصل پر فراز و نشیبی که پیش رو دارد، از پس پرداخت هزینه‌های سنگینی که خود برای باشگاه تراشیده‌، برمی‌آید یا بازهم مشکلات مالی باعث می‌شود تا موضوعاتی شبیه عادل شیحی و بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات یا شکایت پروپیچ که این روزها آبی‌ها را نقره داغ کرده، به شکلی دیگر تکرار شود؟

باید منتظر ماند و دید در فصل پیش‌رو چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. چیزی که امروز مشخص است، استقلال باید به فکر جذب منابع مالی پایدار باشد تا در ادامه کار به مشکل برخورد نکند و مسائلی نظیر شکایت‌های بین‌المللی یا اعتصاب بازیکنان در طول فصل به دلیل پرداخت نشدن حقوق و پاداش، پروژه این فصل آبی‌ها را با چالش مواجه نکند. استقلالی‌ها که با تغییر کادر فنی رویای قهرمانی در سر دارند، اگر مرتکب اشتباه شوند، بی‌شک تاوان سنگینی خواهند پرداخت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند