کدخبر: ۲۹۲۹۶۰ لینک کوتاه

هشدار سازمان هواشناسی به شهروندان تهرانی

اقتصادنیوز: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید و کاهش کیفیت هوای در تهران و شش استان دیگر کشور طی سه روز آینده خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا احد وظیفه اظهار کرد:براساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی طی امروز (16 تیر) در استان های ساحلی خزر و در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، شمال هرمزگان، ارتفاعات شرقی فارس و ارتفاعات غربی کرمان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. 

وی با بیان اینکه دریای خزر طی امروز مواج است، تصریح کرد:طی فردا و پس فردا (17 و 18 تیر) در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، هرمزگان، ارتفاعات جنوبی فارس، ارتفاعات غربی کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در استان های ساحلی خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (19 تیر) در ارتفاعات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و روز پنجشنبه (20 تیر) در ارتفاعات خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت، گفت:طی سه روز آینده برای نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل تداوم وزش باد شدید و در بعضی ساعات گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا انتظار می رود. 

به گفته وظیفه در همین مدت در جنوب سمنان، شرق یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، جنوب تهران، مرکزی همچنین در استان خوزستان وزش باد نسبتاً شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود همچنین نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس در روز سه شنبه (18 تیر) مواج است. 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (17 تیر) صاف، گاهی همراه با وزش باد و در اوایل شب وزش باد شدید با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد و پس فردا (18 تیر) صاف تا قسمتی ابری در بعد ازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند