کدخبر: ۲۹۳۱۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پس‌لرزه‌ها در مسجدسلیمان تا ۷۲ ساعت آینده ادامه دارد

پس‌لرزه‌ها در مسجدسلیمان تا ۷۲ ساعت آینده ادامه دارد

اقتصادنیوز : مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه متعاقب زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان هفت پس‌لرزه با شدت ۴.۷ تا ۲.۵ ریشتر رخ داده است، گفت: قطعاً این پس‌لرزه‌ها به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده ادامه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،کیامرث حاجی‌زاده در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان اظهار کرد: نسبت به شدت زلزله، میزان تخریب ساختمان‌ها در این مناطق زیاد نبوده است.

وی افزود: زلزله ۵.۷ ریشتر در منطقه گلگیر مسجدسلیمان رخ داد و متعاقب آن هفت پس‌لرزه با شدت ۴.۷ تا ۲.۵ ریشتر رخ داده است. قطعاً این پس‌لرزه‌ها به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: مصدومیت عمده مصدومان این حادثه به دلیل پرت‌شدگی از پله، شکستگی شیشه یا ریزش برخی از قسمت‌های ساختمان‌ها بوده است.

حاجی‌زاده در خصوص آسیب‌های وارده شده به منازل روستایی گفت: منازل روستایی به ویژه روستاهای فرسوده بین ۱۵ تا ۶۰ درصد دچار آسیب شده‌اند.

وی افزود: بنیاد مسکن به عنوان گروه ارزیاب در روستاها و نظام مهندسی و اداره مسکن و شهرسازی و شهرداری نیز کار ارزیابی منازل شهری را انجام خواهند داد تا میزان خسارات وارده را تعیین کنند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان اینکه شورای هماهنگی مدیریت بحران در آماده‌باش است، تصریح کرد: به میزان کافی چادر جهت اسکان اضطراری به منطقه ارسال شده است. همچنین پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تجهیزات دارویی به منطقه گلگیر اعزام شده است.

وی ادامه داد: مردم تا عادی شدن شرایط، هشدارها را جدی بگیرند. در منازل فرسوده و آسیب دیده سکنی نکنند تا مشکلی پیش نیاید زیرا احتمال وقوع پس لرزه‌هایی با شدت بالا وجود دارد.

حاجی‌زاده با اشاره به امکانات استان خوزستان جهت امدادرسانی گفت: فعلاً نیازی به درخواست کمک از استان‌های دیگر وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند