کدخبر: ۲۹۳۶۱۲ لینک کوتاه

امام جمعه بندرعباس با مردم خداحافظی می‌کند

مسؤول دفتر نماینده ولی‌ فقیه در استان هرمزگان گفت: مردم بندرعباس فردا برای آخرین بار نماز جمعه را به آیت الله غلامعلی نعیم آبادی اقتدا می کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین حسن نعیم آبادی عصر امروز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: امام جمعه بندرعباس، قریب به 29 سال در سنگر امامت جمعه شهرستان بندرعباس و نمایندگی ولی فقیه، با مردم هرمزگان در فراز و نشیب های مسائل مختلف اجتماعی و سیاسی همراهی کرده‌اند و اکنون تصمیم دارند ادامه خدمت به اسلام و انقلاب را در سنگر دیگری پیگیری کنند.

گفتنی است، آیت الله نعیم آبادی 75 ساله که مجموعا چهار سال از عمرش را پشت میله‌های زندان ساواک و تحت شکنجه‌های مخوف گذرانده بود، پس از انقلاب، امامت جمعه شهرستان دامغان را عهده‌دار شد.

این اندیشمند که سال‌ها از محضر درس آیات عظام گلپایگانی، مرتضی حائری یزدی، محقق داماد و شهید مفتح بهره برده بود، در 13 آذر 1369 با حکم مقام معظم رهبری، سنگر امامت جمعه دامغان را تحویل داد و به سوی دیار مردم خونگرم و باصفای هرمزگان مهاجرت کرد.

این مدرس سطوح مختلف حوزه های علمیه، نمایندگی مردم استان هرمزگان را در دوره سوم و چهارم مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشته است.

این خطیب توانمند با خطبه‌های متعدد و تألیف 78 جلد کتاب که تاکنون 38 جلد آن منتشر شده و تلاش‌های گوناگونی که در حوزه فرهنگ دینی کرده است، نقش یک عالم دینی محقق را در هرمزگان به خوبی ایفا کرد. تسلط او بر میراث علمی و مبانی فکری مذاهب اسلامی از جمله امتیازات شخصیت علمی اوست.

وی در این مدت با جدیت عامل وحدت کلمه و ملتزم به کلمه وحدت بود و با شیوه وحدت گرای او، سطح همکاری و همدلی بین فریقین شیعه و سنی در امروز هرمزگان به اوج خود رسیده است.

از ویژگی‌های آیت الله نعیم آبادی بازدیدهای مکرر و بی‌وقفه وی از تمام شهرها و روستاهای هرمزگان است؛ به نحوی که کمتر روستایی در هرمزگان وجود دارد که چندین بار نماینده ولی فقیه را از نزدیک ندیده باشند.

از خدمات برجسته این چهره ماندگار ایران اسلامی می‌توان به نهضت مسجدسازی اشاره کرد که مجموعا به ساخت 400 مسجد در هرمزگان منجر گردید، و مسجد جامع بندرعباس به عنوان یکی از بزرگترین مساجد جهان اسلام از این دسته است.

از دیگر خدمات وی می‌توان به تأسیس و ساخت حوزه های علمیه بالاخص حوزه علمیه خواهران بندرعباس اشاره کرد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند