کدخبر: ۲۹۳۷۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تقدیر نماینده ولی‌فقیه از بانویی که به نامحرم دست نداد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان از بانوی ورزشکار لرستانی که در مسابقات جهانی به نامحرم دست نداده بود تقدیر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله سیداحمد میرعمادی در حاشیه برگزاری نماز جمعه از آزیتا شکاری بانوی اخلاق مدار لرستانی که در مسابقات جهانی کارگران به نامحرم دست نداده بود تجلیل کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: بانوان ورزشکار ایرانی با پوشش اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی، سفیران فرهنگ عفاف و حجاب زن ایرانی هستند.

وی با تجلیل از حرکت ارزنده آزیتا شکاری بانوی ورزشکار که در مسابقات بین المللی با به نمایش گذاشتن عفاف زنان مسلمان از دست دادن با نامحرمان ممانعت کرد، افزود: این بانوی ورزشکار علاوه بر کسب مدال قهرمانی مدال عفاف و حجاب بانوان ایرانی را کسب کرد و با حرکت ارزشمند خود اقتدار و جایگاه ارزشمند زن مسلمان را به نمایش گداشت و قطعاً افتخاری بالاتر را در لیست قهرمانی‌های خود ثبت کرد.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: امروز نیز اقدام پسندیده آزیتا شکاری بانوی ایرانی و زن غیور لرستانی یک‌بار دیگر فضای مجازی را در برگرفت و برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات بانوان ایرانی رقم‌زد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این بانوی لرستانی در ششمین دوره بازی‌های جهانی کارگری در تورتوسای اسپانیا، در پایان مسابقات جودو و در زمان توزیع مدال وزن 57 - کیلوگرم بانوان، زمانی که مسئول برگزاری مسابقات که مردی مسن بود و مدال را به او اهدا کرد، دست خود را جلو آورد تا به او دست بدهد اما این زن غیرتمند لرستانی و ملی‌پوش جودوی بانوان کارگری از دست دادن به او امتناع کرد.

مسوول مسابقات این حرکت بانوی جودوکار ایران را توهین به خود تلقی و اعلام کرد در مراسم توزیع مدال سایر اوزان حضور نمی‌یابد؛ این اقدام پسندیده آزیتا شکاری سبب واکنش ورزشکاران و مربیان ایرانی شد و اقدام او را تحسین کردند.
 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند