کدخبر: ۲۹۴۲۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تلاش ترامپ برای منحرف کردن جنجال توئیت نژادپرستانه‌اش؛ چهار زن رنگین‌پوست کنگره از آمریکا متنفرند

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا در تلاشی برای منحرف کردن توجهات نسبت به توییت‌های نژادپرستانه‌اش درباره چهار زن رنگین پوست دموکرات عضو کنگره، گفت، این زن‌ها از آمریکا متنفر هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری یاهو نیوز نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در کاخ سفید گفت: اینها افرادی هستند که از کشور ما متنفرند. آنها از کشور ما نفرت دارند. فکر می‌کنم آنها به شدت نفرت دارند.

روز یکشنبه، ترامپ در توییت‌هایی نوشت، زنان دموکرات عضو کنگره آمریکا باید به کشورهایشان بازگردند. سه تن از این زن‌ها که رئیس جمهوری آنها را در توییت‌هایش هدف قرار داد، متولد آمریکا هستند و یکی از آنها، ایلهان عمر، مهاجر سومالیایی است که در ۲۰۰۰ شهروند آمریکا شده است.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا نگران است که بسیاری از مردم این توییت‌ها را نژادپرستانه می‌بینند و گروه‌های ملی‌گرای سفیدپوست هم همین گونه صحبت می‌کنند، گفت: من نژادپرست نیستم چون بسیاری از مردم با من هم عقیده‌اند. آنها همیشه شکایت دارند، خوب اگر این طور است همین الان به کشورهایتان بازگردید. اگر می‌خواهید برگردید اگر هم نمی‌خواهید، برنگردید اما اگر خوشحال نیستید، می‌توانید آمریکا را ترک کنید!

ترامپ به اسم ایلهان عمر که از جنگ سومالی گریخته و به آمریکا آمده است، اشاره کرد و گفت "او از یهودیان بدش می‌آید."

وی افزود: من عمر را می‌بینم و نحوه صحبتش از القاعده را می‌شنوم.

رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داد: کسی از سومالی آمده، کشورش مفلس است و دولتی مفلس دارد، به کشور ما آمده و اکنون نماینده کنگره است، خب هرگز ناراضی نخواهد بود. او چیزی‌های افتضاحی درباره اسرائیل می‌گوید. او از اسرائیل و یهود بدش می‌آید، مساله به همین سادگی است.

ترامپ همچنین الکساندریا کورتز، دیگر نماینده دموکرات را متهم کرد که مانع انتقال شرکت تجارت آمازون به نیویورک شد که باعث شد ده‌ها هزار فرصت شغلی از بین برود.

ترامپ پیش از برگزاری کنفرانس چهار دموکرات مترقی، بلافاصله پس از آن و حین برگزاری این کنفرانس، توئیت‌هایی را منتشر و بار دیگر بر ارزیابی خود تاکید کرد، آنهایی که آمریکا را مورد انتقاد قرار می‌دهند، باید آن را ترک کنند و این را هم گفت، انتقادهایش در نهایت حزب دموکرات را متضرر می‌کند حتی اگر این گردهم‌آیی حزبی در محکومیت اظهارات نژادپرستانه رئیس جمهوری برگزار شده باشد.

ترامپ در توئیتی هم نوشت: دموکرات‌ها تلاش می‌کردند تا خودشان را از این چهار مترقی دور نگهدارند اما حالا مجبورند آنها را بپذیرند. به این معنا که آنها سوسیالیسم، انزجار از اسرائیل و آمریکا را حمایت می‌کنند. این برای دموکرات‌ها خوب نیست.

این سخنان ترامپ واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است. در یکی از تازه‌ترین واکنش‌ها ترزا می، نخست وزیر انگلیس توییت‌های ترامپ درباره نمایندگان دموکرات را کاملاً غیرقابل قبول دانست.

سخنگوی ترزا می به خبرنگاران گفت: می این لحن صحبت کردن درباره آن زنان را اصلاً قابل قبول نمی‌داند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند