کدخبر: ۲۹۴۲۹۳ لینک کوتاه

طرح حذف سود و جرایم مضاعف بانکی دوفوریتی در مجلس بررسی می‌شود

اقتصادنیوز: نمایندگان مجلس با بررسی دو فوریت طرح حذف سود و جرایم مضاعف بانکی موافقت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 25  تیر) قوه مقننه و  در جریان بررسی طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان با 185 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در جلسه با بررسی دو فوریت این طرح موافقت کردند.

محمدحسین حسین زاده بحرینی در توضیح درخواست دو فوریت، گفت: این طرح جدید نیست با همین کیفیت پیش از این توسط شما نمایندگان تصویب شد و به شورای نگهبان ارسال شد.

وی توضیح داد: در حال حاضر اقتصاد کشور به مشکلی مبتلا است در حالی که باید بعضی بانک ها پشتوانه تولید و تولیدکننده باشند و در مسیر رونق تولید جلوداری کنند، عملکردشان به گونه ای است که تولیدکنندگان مستاصل می شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس عنوان کرد: بدهی های بانکی به دلیل نوع سود، جرایم و قراردادهای متوالی عملا غیرقابل پرداخت می شوند و هم مردم سردرگم خواهند بود و هم سرمایه های بانکی موهوم می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: در این زمینه مکاتباتی با مقام معظم رهبری، شورای نگهبان، بانک ها و بانک مرکزی داشته ایم و در واقع 90 درصد به تفاهم رسیده ایم. امیدواریم با این طرح بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنیم.

به گزارش تسنیم، با تصویب دو فوریتی طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جرایم مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان در صحن علنی این طرح خارج از دستور در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار می گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند