کدخبر: ۲۹۴۴۵۹ لینک کوتاه

ظریف: سخنان زیبا درباره برجام، منافع ما را تأمین نمی‌‌کند

اقتصادنیوز: ظریف در نیویورک اعلام کرد که ما بالاخره نفت مان را خواهیم فروخت، اما شرافت مان را هرگز نمی فروشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از به نقل از ایرنا؛ وزیر امور خارجه ایران، در گفت وگو با بخش "هارد تاک" شبکه خبری بی بی سی درباره توافق هسته‌ای ایران، گفت: ما بالاخره نفت مان را خواهیم فروخت، اما شرافت مان را هرگز نمی فروشیم. اظهارات و بیانیه های زیبا درباره توافق هسته ای، منافع ایران را تأمین نمی کند

وی ادامه داد: این یک توافق مورد تأیید جامعه بین المللی شامل ایالات متحده آمریکا بود. اهمیت ندارد که مذاکره کننده آن دولت پیشین آمریکا بوده است، چرا که این توافق با آمریکا مذاکره شد.

ظریف در خصوص حواشی حوادث اتفاق افتاده در منطقه خلیج فارس هشدار داد: اگر جنگ شود، تصور نمی‌کنم کسی در منطقه ما در امان باشد. بیایید از بروز جنگ جلوگیری کنیم. ما به جنگ نیاز نداریم. همانگونه که ترامپ گفته است، ما تنها ۱۰ دقیقه با جنگ فاصله داشته ایم و چنانچه آنها علیه ایران اقدامی انجام می‌دادند، ایران نیز از خود دفاع می‌کرد.

ظریف در پاسخ به این سوال که چه پاسخ نظامی را برای دفاع از خود انتخاب می‌کردید، گفت: من نظامی نیستم و آن را به نظامیان واگذار می‌کنم. اگر جنگ شود، تصور نمی‌کنم کسی در منطقه ما در امان باشد. بیایید از بروز جنگ جلوگیری کنیم. ما به جنگ نیاز نداریم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند