کدخبر: ۲۹۴۸۰۵ لینک کوتاه

مرکل هم به ترامپ حمله کرد؛ پیام‌های توئیتری ترامپ با «عظمت آمریکا» مغایرت دارد

اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان حملات دونالد ترامپ به چهار نماینده زن حزب دموکرات را به شدت محکوم کرد. بسیاری از ناظران اظهارات اخیر ترامپ را نژادپرستانه ارزیابی کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، حملات دونالد ترامپ به چهار نماینده زن حزب دموکرات را به شدت محکوم کرد و همبستگی خود را با چهار نماینده کنگره آمریکا ابراز داشت.

مرکل گفت "قاطعانه" با چنین مواضعی مخالف است. بسیاری از ناظران اظهارات اخیر ترامپ را نژادپرستانه ارزیابی کرده‌اند.

خبرنگاران نیمروز جمعه (۱۹ ژوئیه) در کنفرانس مطبوعاتی تابستانه در برلین، نظر شخصی صدراعظم را درباره اظهارات اخیر دونالد ترامپ علیه چهار نماینده زن کنگره آمریکا جویا شده بودند.

مرکل تصریح کرد: مردمی با ملیت‌های گوناگون در تکوین و شکوفایی آمریکا سهیم بوده‌اند.

مرکل افزود: پیام‌های توییتری ترامپ با آنچه او "عظمت آمریکا" می‌خواند، در تضاد است.

ترامپ یکشنبه (۱۴ ژوئیه) در پیامی توییتری به چهار نماینده زن حزب دموکرات در کنگره آمریکا توصیه کرده بود که به جای اقامت در آمریکا به کشورهای "اصلی" خود برگردند و مسائل آن کشورها را حل کنند. او پس از آن باز هم موضع خود را تکرار کرد، اما در عین حال خود را از دیدگاه‌های نژادپرستانه بری دانست.

منظور ترامپ چهار زن عضو مجلس نمایندگان بودند که سه نفر از آنها در ایالات متحده به دنیا آمده‌اند: الکساندریا اوکاسیو کورتز، رشیده طلایب و ایانا پرسلی. نفر چهارم ایلهان عمر، در سومالی به دنیا آمده اما در کودکی به آمریکا مهاجرت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند