کدخبر: ۲۹۴۹۹۲ لینک کوتاه

آخرین گمانه‌زنی‌ها از گزینه‌های اصلی روحانی برای وزارت آموزش و پرورش

اقتصادنیوز: آنچه از دل دولت به گوش می رسد، این است که تاکنون گزینه‌های متعددی برای این وزارتخانه مطرح شده اند که جدی ترین و اصلی ترین آنها «سیدجواد حسینی» سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش است تا رویکردی که رئیس جمهور در قبال وزارت آموزش و پرورش به کار گرفته بود، یعنی معرفی سرپرست به عنوان وزیر پیشنهادی ادامه پیدا کند هرچند کار احتمالا برای حسینی جهت گرفتن رأی اعتماد کمی سخت خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تابناک هرچند سید جواد حسینی نسبت به گزینه‌های مطرح دیگر شانس بیشتری دارد و جدی‌تر است، به لحاظ سوابق عقب‌تر از دو رقیب دیگری است که نام آن‌ها برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش در مقابل او مطرح شده است، چون حسینی بیشتر سوابقش در استان خراسان بوده و مسئولیت بزرگی نظیر تصدی امور یک وزارتخانه را تا قبل از تصدی سرپرستی وزارت آموزش و پرورش بر عهده نداشته است.

از «علی زرافشان» معاون اسبق آموزش متوسطه که حالا در سمت معاون جدید سازمان اسناد و کتابخانه ملی فعالیت می‌کند و البته در ابتدای دولت دوازدهم نامش به عنوان یکی از گزینه های جدی وزارت آموزش و پرورش مطرح شد و همچنین «داود محمدی» نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به عنوان دیگر گزینه های مطرح برای معرفی شدن از سوی رئیس جمهور به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش یاد می شود.

سه گزینه اصلی وزارت آموزش و پرورش را بهتر بشناسید

سید جواد حسینی متولد ۱۳۴۶ در روستای رامشین از توابع شهرستان سبزوار است. او اکنون وزارت آموزش و پرورش است که از نوزدهم خرداد ۱۳۹۸ با حکم رئیس جمهور این مسئولیت را بر عهده گرفته است. او دکترای تخصصی جامعه‌شناسی از دانشگاه ملی علوم روسیه و سوابقی نظیر مدیرکلی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و قائم مقام استانداری خراسان رضوی و فرمانداری در کارنامه خود دارد.

اما «علی زرافشان» دیگر گزینه مطرح برای وزارت آموزش و پرورش، متولد ۱۳۳۴ است و هم‌اکنون بعنوان معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی فعالیت می کند.

وی دانش‌آموخته کارشناسی برنامه‌ریزی کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع‌رسانی از دانشگاه تهران است. زرافشان در فاصله سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ مشاور آموزشی وزیر آموزش و پرورش و از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی بود. وی از سال ۱۳۹۲ عهده‌دار معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش شد. از جمله طرح‌های انجام شده در دوره مسئولیت او، طرح تعالی مدیریت مدارس است، که بر اساس آن دبیرستان‌های کشور، درجه‌بندی شده‌اند.

داود محمدی، سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی متولد ۱۳۲۹ در قم و دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی است.

او در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در لیست سی نفرهٔ اصلاح طلبان قرار گرفت و توانست با کسب ۱٬۱۲۱٬۰۴۲ رأی و رتبهٔ بیست و هفتم تهران، وارد مجلس دهم شود. نایب رئیسی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دبیرکلی انجمن اسلامی معلمان کشور، ریاست آموزش و پرورش استان قم، مدیرکلی سیاسی انتظامی استانداری فارس، معاونت آموزشی منطقه ۱۲ تهران و سرپرستی فرمانداری جهرم از سوابق مهم اوست.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند