مناف هاشمی: وارد حاشیه نمی‌شوم

کدخبر: 295034
اقتصادنیوز: سیدمناف هاشمی استاندار پیشین گلستان گفت: اگر چه در اتفاقی (عزل) که برایم افتاد با آبرویم بازی کردند اما به دلیل حفظ وحدت استان سکوت کرده و نمی خواهم حاشیه ایجاد کنم.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سیدمناف هاشمی شنبه شب در مراسمی که با عنوان خداحافظی در هتل بوتانیک گرگان و با حضور تنی چند از مدیران کل ادارات و سازمان‌ها، فعالان اقتصادی، سیاسی و اجتماعی استان گلستان برگزار کرد، اظهار داشت: از زمان بروز این اتفاق تاکنون سعی کردم صحبتی در مورد علل و دلایل بروز برکناری‌ام نداشته باشم و اکنون نیز هیچ صحبتی در مورد آن نمی‌کنم.

وی بیان کرد: سیل اخیر گلستان یکی از بزرگترین سیلاب‌های ثبت شده تاریخ استان بود که تا سوم فروردین (روز عزل استاندار) تلفاتی نداشت و با وجود ابعاد گسترده آن به خوبی مدیریت شد.

هاشمی ادامه داد: از بیست و چهارم اسفند ۹۷ تا اول فروردین ۹۸ همه نیروهای امدادی، عملیاتی و مسوول استان گلستان در آماده باش کامل بودند و با اقداماتی مانند پرکردن آب بندها تلاش کردیم مانع ورود آب به گنبد و بروز خسارت به این شهر شویم.

وی گفت: طبق پیش بینی هواشناسی سیلاب وارده به آق قلا و گمیشان قرار بود دو برابر سیل گنبد باشد و اقدامات پیشگیرانه ما نیز بر آن مبنا بود اما بر خلاف پیش بینی ها حجم آب و بارندگی بسیار زیاد فراتر از تصور بود که به سیلاب گسترده ختم شد.

استاندار پیشین گلستان بیان کرد: می پذیرم که زمان مناسبی را برای سفر انتخاب نکردم اما پس از مطلع شدن از شرایط دشوار استان به سختی در ۴۸ ساعت خود را به محل خدمت در گرگان رساندم تا بتوانم از تحمیل سختی های زیاد و بیشتر به مردم سیل زده جلوگیری کنم.

وی گفت: نمی خواستم مردم را در روزهای دشوار و سخت تنها بگذارم اما متاسفانه توفیق خدمت از من سلب شد.

هاشمی گفت: کسانی که با من کار کردند روحیه مرا می‌شناسند و می‌دانند بر خلاف جو مسموم به وجود آمده و اتهامات وارده نمی خواستم از زیر بار مسئولیت فرار و مردم را تنها بگذارم.

وی ادامه داد: همانگونه که تلاش زیادی برای رفع محرومیت ها، ایجاد فرصت های شغلی و توجه به سرمایه گذاران در گلستان انجام دادم به همان نسبت نیز با فساد مبارزه کرده و مقابل رانت خواران ایستادم.

وی بر خلاف اظهارات اولیه در این جلسه (نمی خواهم وارد حاشیه شوم) و بدون ذکر جزئیات مدعی شد: یکی از دلایل به راه انداختن فضای مسموم علیه من در روزهای سیل و پس از آن، مقابله و ایستادگی در برابر فساد، رانت خواری و زیاده‌خواهی سوء استفاده گران بود.

هاشمی با وجود طرح این موضوع که نمی‌خواسته و نمی‌خواهد وارد حاشیه شود، ابراز داشت: برای استاندار جدید گلستان که به او توصیه کردند در این جلسه شرکت نکند و فرمانداران که با برگزاری جلسه فوق العاده، مانع حضورشان در این مراسم خداحافظی شدند، دعا و آرزوی توفیق می‌کنم.

در این جلسه همچنین مازندرانی رییس دانشگاه فرهنگیان و حسین قلی قوانلو رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان به بیان بخشی از عملکرد دوره ۱۸ ماهه حضور سیدمناف هاشمی در گلستان پرداخته و از تلاش های او تقدیر کردند.

خبرنگار ایرنا پیش از این جلسه در تماس تلفنی و بعد از آن با مراجعه حضوری به هاشمی خواست در خصوص عملکردش و برخی مسائل پیش آمده گفتگو کند اما او موافقت نکرد.

چیستی و چرایی ادعاهای هاشمی در خصوص مخالفانش؛ رابطه سرد با رسانه ها؛ تعامل کم با بیشتر نمایندگان (مجلس) گلستان، نداشتن اطلاعات جامع و بهنگام از شرایط استان بویژه در جریان سیل و جدی نگرفتن داده های هواشناسی، جغرافیایی و توپوگرافی منطقه که باعث شد او فارغ بال و با طیب خاطر از محل ماموریتش خارج شود و انتقاد به نوع انتصاباتش از جمله مواردی بود که استاندار پیشین گلستان هیچگاه به آنها جواب نداد. 

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما